Odpověď na názor

Odpovídáte na názor ke článku A za komunistů bylo líp! - Díl 5.

  • 22. 11. 2007 0:54

    mity (neregistrovaný)

    Ja jsem krom uz drive zminenych gamesek jeste s oblibou hral Stealth.

    A pak pecku ze vsech pecek nejpeckovatejsi ;-) -- 7 Cities of Gold. Prirovnal bych to castecne ke Colonization, ale narozdil od Colonization se nezakladaly kolonie. Ukolem bylo ridit objevnou cestu do Ameriky - v Evrope najimat lidi a kupovat lode, porad se starat, aby lidi meli co jist, najit a prozkoumavat neznamy kontinent a vozit do Evropy hromady zlata ziskaneho obchodem nebo bojem s domorodci. Kdyz clovek zvolil boj, tak se zprava o hnusnych bilych bojovnicich sirila, takze pristi expedice byly casto napadeny v pralese a okolni vesnice nebyly prilis nakolneny obchodu. Ale zjevne to melo nejaky realnejsi algoritmus sireni, protoze kdyz se priste clovek vylodil o hodne velky kus dal, tak tam ta zprava jeste nedorazila.

    Na expedici clovek musel pocitac s tim, co jeho muzi unesou, pripadne sli z mistnich vesnic ziskat i nosici atd.

    Atari jsme tenkrat koupili i s disketovkou z druhe ruky a relativne pozde, takze to nebylo tak drahe. Pamatuju si, ze hra zabrala celou disketu z obou stran. Aby se usetrilo, tak se na 5.25'' disketach procvakaval okraj a pak sla disketa pouzit i z druhe strany...

    Na jedne strane byla binarka hry, na druhe byla nahodne generovana mapa (ta se generovala snad asi 15 minut). Pri hrani to vlastne tu mapovou disketu pouzivalo jako swap, v pameti byla zrejme vzdy jen cast mapy v okoli. A taky se tam dala ulozit pozice, i kdyz jen kdyz clovek byl doma, v Evrope. Opravdu se to dalo hrat i kolik dni, nez clovek cely kontinent prosel. Ale nikdy se mi nepovedlo objevit celych 100%, vzdycky asi nekde zustalo alespon par ostruvku kolem.

    Kvuli praci s tou mapou tuhle hru tady moc lidi neznalo, protoze bez disketovky to asi vubec neslo hrat.

    V mych ocich tuhle hru prekonala az o par let pozdeji Civilization, ale to uz bylo na PC.