Odpovídáte na názor ke článku A internetová kriminalita vybují!.
S policií jsme měl již co do činění, měl bych několik postřehů
1. Proč zřizují oddělení v každém kraji? U internetové kriminality je jedno, kde ten pracovník sedí a u zásahů, kde je nutná osobní přítomnost, je možné dojet na místo i z větší dálky. Jejich typickým nešvarem je, že nepracují projektově, ale mají spoustu poodělení, která soutěží o kompetence.
2. Znám několik lidí, kteří nastoupili po VŠ k policii nebo na MV, a zůstali tam. Jedná se i o absolventry MFF UK a těch 9 let už za sebou budou mít. U některých jsem slyšel o jejich pracovních podmínkách a je to neuvěřitelné - za tři měsíce to bylo tuším 400 hodin neplacených přesčasů.
3. Platové tabulky ve státní správě jsou hloupé. Obzvláště u počítačů je nutné rozlišit, zda člověk dělá kvalifikovanou práci a nebo stačí, když umí číst a psát. Je demotivující, když jeden dělá stejnou práci několik dní a druhý pár minut.
Slyšel jsem, že každý z jisté skupiny okolo počítačů bude muset mít VŠ vzdělání (stačí Bc.) a to včetně "přenašečů disket".
4. Na určité práce by se asi vyplatilo najmout externí firmu, hlavně různé vyhledávání a přípravu případů. V tom článku je zmíněna BSA. Mohla by to dělat například i BIS. Občas potkávám některé warezáky a s mírně nelegálními prostředky by odhalení podobných sítí byla hračka.
Profesionální ajťák pracující pro korporát (narozen 1974). V soukromí však rád prosazuji svobodný software. Snažím se mít přehled o technologiích a trendech. Zastávám názor, že pokud chci něco kritizovat, musím s tím mít nějakou zkušenost. Jsem hrdý manžel, otec dvou dcer a opečovávatel kočky plemene Britská modrá krátkosrstá. Mám rád hudbu, knihy a kulturu obecně. V některých věcech však jdu proti proudu – používám Linux (konkrétně ZorinOS), svobodný software (LibreOffice, GIMP, Inkscape či Joomlu!) a jezdím v hybridním japonském autě.
Přečteno 47 175×
Přečteno 41 384×
Přečteno 35 913×
Přečteno 25 965×
Přečteno 25 767×