Odpovídáte na názor ke článku Placené aplikace pro Linux.
Ja tohle moc nechapu. Pokud nekdo chce tradicni placene aplikace, tak pro ty uz tady platforma je a jeji porizeni neni nijak nakladne. Dokonce i v pripade, kdy "ze zvyku" trvam na prostredi Linuxu, lze na dnesnich strojich takove aplikace provozovat pres VirtualBox/VMWare v bezesvem modu a neni to problem. Jsem-li ochoten platit za licenci MS Office nebo Adobe Premiere, proc si take nezaplatit za licenci MS Windows. Nevidim v tom zadny rozdil.
Jak ja tomu rozumim, tak jestli existuje nejaky duvod pro existenci projektu GNU, pak je to odpor k tradicnim closed-source aplikacim licencovanym "od kusu". Tim nerikam, ze nemohou do budoucna existovat pro Linux placene aplikace, ale spise bych to videl tak, ze bude-li poptavka, vzniknou forky dnesnich projektu s garantovanou podporou (a tedy funkcnosti) nejakymi firmami. Takove projekty uz existuji, typicky je to asi Cedega. Perspektivy existujicich znamych windowsackych aplikaci na Linuxu vidim blede (nakladne, malo uzivatelu, roztristenost, v podstate nepratelska komunita). Pokud na toto cekate, tak myslim, ze jste vsadil na spatneho kone.
Jan Kulhánek pracuje jako psycholog a psychoterapeut, prací s počítači si přivydělával hlavně při studijích. Do světa Linuxu začal více pronikat asi před třemi lety (2007), kdy si nainstaloval Ubuntu jako druhý systém. U této distribuce už zůstal i když rád experimentuje a občas zkouší různé novinky. Je „běžný“ uživatel desktopu, od kterého chce, aby byl user-friendly pro každodenní použití. Občas si skládá muziku, dělá trochu grafiku hlavně pro různé webové projektíky, stříhá video. Počítače jsou dlouhodobým koníčkem.
Přečteno 30 369×
Přečteno 26 924×
Přečteno 26 657×
Přečteno 25 560×
Přečteno 24 179×