Hlavní navigace

Nero Linux 3 podruhé, aneb za dobrotu na žebrotu

19. 6. 2007 22:47 (aktualizováno) Michal Breškovec

V mém minulém článku o vypalovacím softwaru Nero Linux 3 Beta jste se mohli dočíst, co je na něm dobré a co ne. V podstatě se mi líbilo, proto jsem si na něj dokonce koupil licenci. Nicméně po vydání nové verze jsem zjistil, že je všechno jinak a že moje penízky se odebraly do /dev/null

Ve svém malém

Rozhodl jsem se tedy napsat email do Nero AG, abych se dozvěděl, jak je to možné. Odpověď přišla za několik dní a dozvěděl jsem se z ní jen tolik, že pokud chci používat Nero Linux 3 musím si pořídit novou licenci. Informace, že při zakoupení nebyla žádná verze zmíněna a odkaz vedl přímo ze stránky s beta verzí trojky byla ignorována.

Taková odpověď mě samozřejmě neuspokojila, a proto jsem jim napsal znova. Zopakoval jsem, že jsem licenci kupoval v dobré víře, že se jedná o licenci pro Nero Linux 3 a že nikde nebylo zmíněno číslo verze, nehledě na to, že odkaz na zakoupení licence vedl přímo ze stránek beta verze trojky. Zdůraznil jsem, že z diskuzí na internetu je zřejmé, že tento problém nemám jen já a že o starší verzi zájem nemám a navrhl jsem možnost uhrazení nějaké částky jako upgrade.

Odpověď po několika dalších dnech opět zopakovala, že jsem si zakoupil licenci pro verzi dva a trojku si musím koupit. Také mě ujistili, že si všech svých zákazníků nesmírně váží, ale že nemohou dělat výjimky.

Těch šest set korun, které mě to stálo beru jako daň, kterou jsem zaplatil za své softwarové hříšky z mládí, ale pocitu, že by si společnost Nero AG svých zákazníků vážila jsem nenabyl. Nicméně mohu vás i je ujistit, že takovou chybu jsem udělal naposled.

Na závěr nezbývá nic jiného, než si přát, aby vývoj K3b postupoval zdárně vpřed a objevily se rozšíření, nebo aplikace, které nabídnou kvalitní nástroje pro tvorbu CD/DVD obalů, kreslení LabelFlash a LightScribe a testování kvality vypálených médií, protože pak už nebude záležet na tom, jestli si společnost Nero AG svých zákazníků váží, nebo ne, protože pak mezi uživateli GNU/Linuxu nebude žádné mít.

Sdílet