V mém minulém článku o vypalovacím softwaru Nero Linux 3 Beta jste se mohli dočíst, co je na něm dobré a co ne. V podstatě se mi líbilo, proto jsem si na něj dokonce koupil licenci. Nicméně po vydání nové verze jsem zjistil, že je všechno jinak a že moje penízky se odebraly do /dev/null
Rozhodl jsem se tedy napsat email do Nero AG, abych se dozvěděl, jak je to možné. Odpověď přišla za několik dní a dozvěděl jsem se z ní jen tolik, že pokud chci používat Nero Linux 3 musím si pořídit novou licenci. Informace, že při zakoupení nebyla žádná verze zmíněna a odkaz vedl přímo ze stránky s beta verzí trojky byla ignorována.
Taková odpověď mě samozřejmě neuspokojila, a proto jsem jim napsal znova. Zopakoval jsem, že jsem licenci kupoval v dobré víře, že se jedná o licenci pro Nero Linux 3 a že nikde nebylo zmíněno číslo verze, nehledě na to, že odkaz na zakoupení licence vedl přímo ze stránek beta verze trojky. Zdůraznil jsem, že z diskuzí na internetu je zřejmé, že tento problém nemám jen já a že o starší verzi zájem nemám a navrhl jsem možnost uhrazení nějaké částky jako upgrade.
Odpověď po několika dalších dnech opět zopakovala, že jsem si zakoupil licenci pro verzi dva a trojku si musím koupit. Také mě ujistili, že si všech svých zákazníků nesmírně váží, ale že nemohou dělat výjimky.
Těch šest set korun, které mě to stálo beru jako daň, kterou jsem zaplatil za své softwarové hříšky z mládí, ale pocitu, že by si společnost Nero AG svých zákazníků vážila jsem nenabyl. Nicméně mohu vás i je ujistit, že takovou chybu jsem udělal naposled.
Na závěr nezbývá nic jiného, než si přát, aby vývoj K3b postupoval zdárně vpřed a objevily se rozšíření, nebo aplikace, které nabídnou kvalitní nástroje pro tvorbu CD/DVD obalů, kreslení LabelFlash a LightScribe a testování kvality vypálených médií, protože pak už nebude záležet na tom, jestli si společnost Nero AG svých zákazníků váží, nebo ne, protože pak mezi uživateli GNU/Linuxu nebude žádné mít.
Presne toto sa mi stalo s Win verziou. A bol to jeden z dovodov, preco som skusil K3b a odvtedy uz Win zapinam skutocne len na BF2 (nedari sa mi ho rozchodit pod linuxom).
Kazdy sa najlepsie uci na vlastnych chybach, ale dufam, ze Vas clanok pouci aj par takych, ktori tu chybu len planovali spravit ;-)
Odvtedy skor robim donation (ci uz HW, alebo priamo financie) do OS projektov, ktore sa mi pozdavaju a mam pocit, ze by sa mi zisli.
Nedavno jsem si Nero3 stahnul z jedne stranky, do googlu jsem dazal vyhledat Nero3+linux+rapidshare. Stahnul jsem balik, ve kterem byla navic i ELF binarka s generatorem serioveho cisla. Ukapla nostalgicka slza, protoze uz jsem 7 let poradne nezawarezil a taky jsem uznale pokyval hlavou nad tim pokrokem, kdyz uz se vyplati produkovat warez i pro Linux! Balicek s nero jsem si ulozil do archivu a po te si nainstaloval K3b :)
Take jsem si nainstaloval Nero 3, byl jsem na nej leta zvykly z Win. A tesil jsem se, jak si ho i po te zkusebni dobe koupim. Prvnich par CD OK, po kratke dobe jsem ale zjistil, ze 2 datovych DVD, ktere mely byt shodne, mam jedno v podstate prazdne, ze kdyz si delam audio cd z mp3 do auta, tak mi najednou zacal ignorovat jednu pisnicku, kterou predtim bez problemu vypalil (nikdy uz ji Nero nepridalo do image, vzdy uz ji ignorovalo), takze nakonec slo Nero slo pryc kvuli spolehlivosti a K3B znovu slavne zvitezilo.
Uplne stejnou zkusenost s Nero AG jsem udelal, kdyz jsem si koupil OEM licenci s DVD vypalovackou. To bylo v dobe kdy poprve vydali verzi pro linux (stejna verze jako pro Win, pro ktere jsem ji koupil). Samozrejme licence nefungovala a odpoved prakticky podobna jako ve vasem pripade akorat psali o nejake plne licenci, ktera byla vyrazne drazsi a to jsem uz nechtel riskovat. V dobre vyre jsem si rikal, ze podporim vyvoj SW pro Linux (i komercni)... . Od te doby jedu na K3B. Osobne mam pocit, ze me sproste obrali.
nero linux jsem si také koupil,ale a to zdůraznuji jen proto, že k3b mi kopírovalo dvd tak 80minut průměrně-prostě jsem nepřišel na to čím to je a žádný jiný vypal.program v linuxu to neuměl,takže že jsem zaplatil za nero linux mi vadilo, ale vyřešilo to můj problém nero mi bez problému šlapalo hned po instalaci-jinak souhlasím s názory aby i linux měl do budoucna stejně kvalitní vypal. software jako je nero a moc to linuxu přeji už proto že jsem začínqající linuxář a jsem z něj naprosto paf.
Takéto veci treba riešiť ako reklamáciu a tento termín treba aj v emailovej komunikácii s Nero AG použiť. Na reklamáciu máme nárok ako doma tak rovnako aj v celej EU. Ak nie sú ochotní, tak ako poslednú možnosť by som to vzdal reakciou celkom otvorene a bez zábran, že svoju nespokojnosť vyriešim crackom, ak to nedajú do poriadku a nezačnú si svojich zákazníkov vážiť.
1) Souhlasím s pajoutem, pokud jde o obchodní stránku, byl jsi oklamán a tím pádem máš nárok na výměnu zboží, nebo vrácení peněz podle klasických pravidel internetového nakupování, pokud by i nadále ignorovali tvou reklamaci, máš právo podat na ně oznámení úřadu pro ochranu spotřebitele a on s nima už zatočí (i když to už je asi silný slovo) - víme jak to chodí, ale na základě toho by ti mohlo být vyplacené i případné odškodnění, zas tak do hloubky tomu nerozumím.
2) souhlasím s Petrem Sigutem, kdyby každý zaslal tyhle prachy na K3B, tak bysme teď asi tenhle problém vůbec řešit nemuseli.
Ahojky,
taky ho hledám....a už našla, dokonce s tvým vzkazem. Snad je to ono, já se tam hned mrknu. Takže
http://www.spotrebitele.info/poradna/
Lenka
Nero sem nikdy nezkousel, v podstate jen chvili ve windows protoze to tam bylo od vyrobce pocitace, ale na k3b nemam co vytknout, pokazdy to vypalilo CD spravne, rychlost si to voli samo a jede to, u toho Nero se kazdy druhy CD posralo musel sem volit opravdu pomaly rychlosti aby to makalo spolehlive, takze K3B je nejlepsi :-) pouzivam ho uz spoustu let
[16] Ono i K3B má dost mušek a někdy i masařek a Nero 3 pro Linux vypadá dobře, ale souhlasím, že K3B je to nejlepší co je k dispozici. Osobně se těším na Kubuntu 9.10, kde snad měla být verze Nero přepsaná v QT4. Zatím jsem neměl odvahu ji vyzkoušet, protože jsem slyšel, že to snad umí úplně všechno kromě vypalování ;-)
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 38 285×
Přečteno 29 655×
Přečteno 29 462×
Přečteno 25 456×
Přečteno 22 909×