[20] Když jsem si Kindle pořídil, tak jsem měl taky nejprve nutkání sehnané knížky prohánět TeXem, aby byl výsledek co nejvíce podobný 'opravdické' knize, ale velmi rychle jsem z toho vystřízlivěl. Ono totiž aby to bylo opravdu k něčemu musel by člověk nad tím strávit docela hodně času, klidně i několikanásobek doby, za kterou by tu knihu normálně přečetl, což mi tedy připadá z pohledu koncového čtenáře jako mrhání časem. S pomocí Sigilu se dá už existující e-book dostat do stavu 'přijatelně dobré' za nepoměrně kratší dobu. Přijatelně dobrý e-book je pro mně takový co nemá rozházené odstavce, zobrazí se mi na kindlu nějakým Garamondem se zapnutým dělením slov a má české uvozovky {pokud jde o český text). V takové podobě už jsem ochoten to číst a odpustit tomu i občasné sirotky/vdovy a další prohřešky.
Použití TeXu by ale mohlo být dobré přímo pro vydavatele, přesně jak píšeš, jeden dokument by se dal pouhou změnou třídy dokumentu například vysázet do pdf pro různě velká zařízení a kdyby navíc ještě existovaly nějaké nástroje typu tex2epub, tex2mobi, tak rovnou vygenerovat příslušné e-booky a byla by spokojenost na všech stranách :)
Tomáš je autorem několika více či méně známých projektů jak z oblasti operačních systémů, tak internetu. V současnosti samozvaný expert na Linux, Bash, PHP a MySQL.
Přečteno 26 059×
Přečteno 24 023×
Přečteno 19 538×
Přečteno 18 323×
Přečteno 12 916×