Hlavní navigace

Hra: From Dust

17. 12. 2011 8:34 (aktualizováno) Tomas Matějíček

Hry si obvykle nekupuju, defakto hry obvykle nehraju. Ale čas od času je třeba udělat vyjímku, zvlášť když tytul stojí za to.

Když se před pár lety objevil Prince of persia (Warior Within) na počítači mého o 10 let mladšího bratra (a krom něj ještě i nějaký uTorrent nebo co, nechápu kde se to tam všechno vzalo), nadchnul mě princ od UBIsoftu natolik, že jsem si v jejich eShopu objednal fyzická CD všech (v té době už celkem tří) dostupných pokračování. I s poštovným to vyšlo na pár tisíc, ale čert to vem, zábava zaručena (asi na 14 dní). Od té doby uplynulo už hodně vody v naší místní řece Desná, a tak přišel čas na ubisoftí stránky opět zavítat.

Čekalo mě milé překvapení – po letech konečně vydali From Dust, hru, kde se každý stává bohem. Byť jsem zarytý ateista, tohle jsem musel mít. A o co milejší bylo moje překvapení, když jsem zjistil že je možné hru stáhnout za nějakých 11 eur (280 korun? zadarmo!)

Nuže vytáhl jsem kreditku (teda spíš otevřel notepadem soubor kde mám číslo napsané) a můj nový virtuální boží život mohl pomalu započít. Teda dost pomalu, stáhnout giga a půl nebylo hned :)

Instalace: 1400 MB
Automatický update při prvním startu: 109 MB
Požitek ze hry: k nezaplacení

V různých diskusích si hráči dost stěžovali na špatné ovládání hry (resp varianty pro PC). Byť má ovládání k ideálu daleko, zas taková katastrofa není. Jen je třeba používat wheel a kouknout do nastavení, jaké vlastně klávesy dělají jaké akce. Samozřejmě si vše může hráč předefinovat ku obrazu svému. Moje grafická karta dost podstatně nestíhá, což trochu kazí dojem, holt 1920×1080 už je na ni dost. Ale jinak při středním rozlišení všechno šlape plynule. Příběhová linie je trochu krátká, ale vcelku nápaditá.

Škoda jen, že ubisoft nenapadlo dovolit hráčům vytvářet vlastní mapy a sdílet je po internetu, jako třeba u little big planet. Tak snad příště.
Vynaložených 280ti korun každopádně nelituju :)

Sdílet