Hlavní navigace

Freesat From Sky

5. 2. 2012 23:58 (aktualizováno) Tomas Matějíček

Asi před rokem jsem si přečetl tenhle návod na sledování placených televizí ze zahraničí. V praxi jde o to, koupit si dekódovací kartu firmy Sky a rozchodit ji ve vašem přijímači pro dekódování vybraných kanálů z pozice 28.2E. Nuže, kartu jsem koupil a rozhodl se to rozchodit. A podařilo se.

Software:

Hardware

Momentálně jsem s parabolou 80cm schopen naladit a kartou dekódovat tyto kanály (vybírám jen ty co asi stojí za zmínku, HD kanály jsem zatím nezkoušel ladit, předpokládám že s mojí malou parabolou to nemá valného významu):

Není to zas tak obrovský výběr, ale za jednorázový poplatek za kartu (bez dalších měsíčních nákladů) to ujde. Pro mě nejzajímavější je asi ten Channel 4, kde se dá najít třeba Big Bang Theory a další vtipné seriály (obvykhle i se streamem s anglickými titulky, tudíž pro vylepšení angličtiny ideální). Navíc čas od času vyjde na čtyřce i něco s Derrenem Brownem, což je moje krevní skupina. Dětem občas pustím Tiny pop, když už musí civět na televizi, tak ať se jim aspoň v hlavách zapíše trochu té anglické výslovnosti.

Pokud se rozhodnete dekódovací kartu koupit, přijde vám jako mě během pár dnů, nicmén nebude zřejmě hned po doručení fungovat. Finta je v tom, že karta potřebuje pro oživení dostat nějakou unikátní EMM zprávu ze satelitu, která ovšem nechodí zas tak často. Co jsem udělal, v první řadě jsem povolil zápis globálních a unikátních EMM na kartu (v oscamu, že) a pak jsem naladil szapem na kanál SKY a nechal to být. Po cca 40ti hodinách (!) přišla unique emm a karta začala dekódovat.

Sdílet