Hlavní navigace

Třetí sraz Ubuntu ČR v Praze - 2. část

31. 10. 2012 12:12 (aktualizováno) Marek Pszczolka
Tak třetí sraz Ubuntu ČR máme za sebou. Sešlo se nás celkem 18 „ubunťáků“ – z původně avizovaných 9 – 10 lidí. Myslím, že sraz splnil svůj účel – dolaďovaly se stanovy občanského sdružení, seznámili se další lidé, kteří se dosud znali jen z fóra Ubuntu.cz a hlavně byla sranda…

Takže kdo se vlastně zúčastnil srazu (první je jméno, za pomlčkou přezdívka z fóra):

Jenda Vančura – Jenda
Jiří Jandl – Sandman
Libor Šedivý – liborse
Karel Raihart
Pavel Hrnčíř – Milhouse
Martin Böhm – Martin „mhb“ Böhm
Vojtěch Trefný – vojtech.t
Pavel Zbytovský
Karel Fáber – Neo
Václav Čermák – Kingskid
Martin Kulhavý – mkds
Marek Pszczolka – marp
Tomáš Petera – Piškot
Jakub Lucký – jakub.lucky
Filip Dominec – Filip Dominec
Lukáš Findeis – Xeelee
Radek Neužil – barevnej
Ondra Lauerman- Ragzid
Místa bylo málo a ani personál restaurace Ferdinanda nám moc vstříc nevyšel. Když jsem tam kolem půl šesté večer dorazil, byl jsem první. Vrchní mi ukázal stůl se šesti židlemi, kde byla rezervace pro Ubuntu ČR a dodal, že vedle je ještě jeden se čtyřmi židlemi, který je také pro nás, ale někdo tam zatím seděl. V 17:45 jsme pak oba stoly spojili a já se usadil do rohu a čekal na další. Mezitím jsem si upravil fotografie z LinuxExpo 2007 a připravil si nástin článku o této výstavě. Kolem šesté hodiny začali přicházet „Ubunťáci“. První po mě dorazil Jakub Lucký, který se posadil vedle mě (jak jsme byli z fóra domluveni) a vzápětí po něm dorazila celá suita – kluci, kteří byli na stánku Ubuntu na výstavě, v čele s Jendou, který si nesl pod paží velký počítač (narozdíl od mnoha ostatních, kteří si donesli své notebooky nebo PDA). Pak, do cca půl sedmé až sedmé dorazil zbytek. Jak jsem již psal výše – místa bylo žalostně málo, ale nakonec jsme se jakž takž srazili dohromady. Vojta Trefný se ujal editace stanov a Jenda organizoval diskuzi. Vašek Čermák udělal pár fotek, které dal v noci na web eDisku ke stažení. Když skončila diskuze o stanovách (no, moc se diskutovat nedalo, protože každý z nás měl nějakou tu připomínku a vzhledem, že v hospodě to hučelo jako v úlu, nebylo ani moc slyšet), rozjela se volná diskuze a zábava. Pár lidí udělalo skupinky a vše se točilo, jak jinak, kolem Ubuntu. Osobně jsem tam získal mnoho – od známostí, po nové znalosti a poznatky v ovládání Ubuntu. Kolem desáté večer byla již většina pryč a zbylo nás tam asi pět. Ve 23:00, se zavírací hodinou hospody, jsme se i my vydali domů.

Myslím, že se sraz povedl a tak se chystá další, v pořadí čtvrtý sraz, kde by měly mít stanovy již definitivní podobu a založení občanského sdružení už nebude nic bránit.

Zde jsou fotografie ze srazu:

pic01
pic02
pic03
pic04
pic05
pic06
pic07
pic08
pic09

Sdílet