Odpovídáte na názor ke článku Vytvořit 2d animaci je v linuxu dřina.
1. Když už to bylo v tom inkscape, tak se dalo SVG uložit a ručně jednotlivým objektům dopsat animaci (SVG standard to umí a jednoduché animované SVG obrázky umí přehrát i Mozilla a některé další webové prohlížeče).
2. Obrázky se dají napsat v metapostu (je-li to nadefinované jako datový typ picture pro celý soubor, tak ty objekty jednotlivé obrázky (=kód mezi befinfig(No) až endfig) jen vykreslují s patřičnými posuny a rotacemi). Následně konvertovat do jpg (ImageMagick to umí dávkově) a ty spojit do mpg např. mencoderem ("rodný bratr" mplayeru, řada dister ho má v repozitářích buď samostatný nebo v jednom balíku s mplayerem). V jednom souboru se dá nadefinovat až 4095 obrázků (= necelé tři minuty animace při 24 obrázcích za sekundu), potřebujeme-li víc, musíme "čarovat", např. vysunutím definovaných objektů a pozadí do extra souborů, které si postupně načítá výkonný kód. Mencoder umí vložit i zvukovou stopu.
Jan Kulhánek pracuje jako psycholog a psychoterapeut, prací s počítači si přivydělával hlavně při studijích. Do světa Linuxu začal více pronikat asi před třemi lety (2007), kdy si nainstaloval Ubuntu jako druhý systém. U této distribuce už zůstal i když rád experimentuje a občas zkouší různé novinky. Je „běžný“ uživatel desktopu, od kterého chce, aby byl user-friendly pro každodenní použití. Občas si skládá muziku, dělá trochu grafiku hlavně pro různé webové projektíky, stříhá video. Počítače jsou dlouhodobým koníčkem.
Přečteno 30 369×
Přečteno 26 924×
Přečteno 26 653×
Přečteno 25 558×
Přečteno 24 178×