Odpovídáte na názor ke článku Quo vadis, linux?.
Taky mám pocit, že u linuxového desktopu se stále více preferuje honba za "wow efektem" na úkor stability, přestože dle mého skromného názoru je pro většinu koncových uživatelů stabilita na prvním místě. Je to velká škoda a odrazuje to od GNU/Linuxu nejenom nováčky, ale i jeho dlouholeté uživatele.
Zatím uživatelům doporučuji před jakýmkoliv upgradem vyzkoušet live CD nové verze a důkladně otestovat, že všechno funguje, a kdyžtak s upgradem počkat.
Na stranu druhou, výrazů jako "plýtvat zdroji" bych se vyvaroval. FOSS je o dobrovolné spolupráci, tudíž předpokládám, že když někdo na něčem ve FOSS pracuje, dělá to, protože chce, resp. protože mu to přináší užitek. Neodsuzoval bych tuto jeho volbu výrazem "plýtvání" jen proto, že já osobně bych byl raději, kdyby pracoval na něčem, co přináší užitek mně.
Pokud bude existovat nějaký podobný fond, popřípadě nějaká aktivita směřující ke stabilizaci linuxového desktopu, dejte (mi) vědět. Určitě zvážím přispění či participaci.
Jan Kulhánek pracuje jako psycholog a psychoterapeut, prací s počítači si přivydělával hlavně při studijích. Do světa Linuxu začal více pronikat asi před třemi lety (2007), kdy si nainstaloval Ubuntu jako druhý systém. U této distribuce už zůstal i když rád experimentuje a občas zkouší různé novinky. Je „běžný“ uživatel desktopu, od kterého chce, aby byl user-friendly pro každodenní použití. Občas si skládá muziku, dělá trochu grafiku hlavně pro různé webové projektíky, stříhá video. Počítače jsou dlouhodobým koníčkem.
Přečteno 30 376×
Přečteno 26 939×
Přečteno 26 664×
Přečteno 25 568×
Přečteno 24 185×