Instalování a ladění linuxu opravdu není efektivní a výdělečné, ale je to do jisté míry koníček - DO JISTÉ MÍRY.
Pokud někomu doporučím linux a sám mu ho jako desktopový systém instaluju, vše vyladím a pak zakážu veškeré aktualizace. Bezpečnostní riziko je menší než připravidelném aktualizování Win XP včetně antiviru Instalace pak drží řadu let celkem bez problémů, nedegeneruje, nezpomaluje se. Je to řešení, které pro domácí potřeby podle mě postačuje a kašle na nová distra. Mě to samozřejmě nevyhovuje, protože stále je co zlepšovat a do nedávna jsem naivně předpokládal, že každé distro je zase o kus lepší. Pravdou je, že v něčem lepší, v něčem ne, stále více rozumím konzervativnějšímu přístupu a využívání LTS verzí. Frustrace prostě momentálně převážila nad zvědavostí.
Zpátky k Widlím pro každodenní používání mě to netáhne, prostě jsem si odvykl. Také si nakonec myslím, že to nesouvisí se stárnutím, spíše jsem po letech nekritické zamilovanosti přešel k pragmatickému vztahu.
Jan Kulhánek pracuje jako psycholog a psychoterapeut, prací s počítači si přivydělával hlavně při studijích. Do světa Linuxu začal více pronikat asi před třemi lety (2007), kdy si nainstaloval Ubuntu jako druhý systém. U této distribuce už zůstal i když rád experimentuje a občas zkouší různé novinky. Je „běžný“ uživatel desktopu, od kterého chce, aby byl user-friendly pro každodenní použití. Občas si skládá muziku, dělá trochu grafiku hlavně pro různé webové projektíky, stříhá video. Počítače jsou dlouhodobým koníčkem.
Přečteno 30 369×
Přečteno 26 924×
Přečteno 26 655×
Přečteno 25 560×
Přečteno 24 179×