Odpovídáte na názor ke článku OCR v linuxu.
K OCR:
Variant OCR pro Linux je několik, zdaleka ne všechny programy jsou použitelné. Z open source projektů se mi neljépe osvědčil program Tesseract OCR - původně komerční produkt. Přehledná je grafická nadstavba YAGF. Úspěšnost převodu je i podle diskusních fór na velmi dobré úrovni, což mohu potvrdit, program lze dnes instalovat z repozitáře. K placeným produktům patří ABBY FineReader.
MM čtečka - nevím,c o tím myslíte. Pro přehrávání audia i videa jsou předinstalované aplikace, jinak dobrý je třeba VLC, ale přehlrávačů je moře. Pro konverzi formátů používám WinFF (video), SoundConverter (audio), HandBrake (rip DVD), SoundJuicer (rip CD), pokročilejší konverze videa s AviDemux. Všechno se instaluje přes centrum software.
Jan Kulhánek pracuje jako psycholog a psychoterapeut, prací s počítači si přivydělával hlavně při studijích. Do světa Linuxu začal více pronikat asi před třemi lety (2007), kdy si nainstaloval Ubuntu jako druhý systém. U této distribuce už zůstal i když rád experimentuje a občas zkouší různé novinky. Je „běžný“ uživatel desktopu, od kterého chce, aby byl user-friendly pro každodenní použití. Občas si skládá muziku, dělá trochu grafiku hlavně pro různé webové projektíky, stříhá video. Počítače jsou dlouhodobým koníčkem.
Přečteno 30 424×
Přečteno 27 006×
Přečteno 26 742×
Přečteno 25 629×
Přečteno 24 222×