Odpovídáte na názor ke článku OCR v linuxu II - co dnes opravdu můžeme používat.
Používám Fedoru 12. Ze zdrojových balíčků,stažených z netu, jsem pomocí rpmbuild --rebuild vytvořil yagf-0.8.1-1.fc12.i686.rpm (naprosto bez problému, nic nebylo nutno doinstalovávat) a balíček cuneiform-0.6-5.1.i686.rpm (zdrojový balíček byl pro suse, vázl na závislosti na ImageMagick-Magick++-devel, která je ve Fedoře jinak pojmenovaná, takže bylo nutno k --rebuild přidat ještě --nodeps. I zde pak vytvoření binárního balíčku proběhlo bez chyby.). Shrnu - instalace YAGF/Cuneiform pod Fedorou 12 je brnkačka.
Co se týče provozu - oproti gocr nebe a dudy. Převod české předlohy tištěné laserovou tiskárnou na kancelářské A4 - celá stránka bez chyby - spellchecker (balíček aspell-cs) našel pár překlepů - ty ovšem byly už v původním textu. Převod stránky oskenované ze starší knihy a zešikma - občas chyba, ale opravdu minimum.
Závěr: Obrovské díky autorovi blogu, za to, že na tuto funkční aplikaci OCR upozornil!
Jan Kulhánek pracuje jako psycholog a psychoterapeut, prací s počítači si přivydělával hlavně při studijích. Do světa Linuxu začal více pronikat asi před třemi lety (2007), kdy si nainstaloval Ubuntu jako druhý systém. U této distribuce už zůstal i když rád experimentuje a občas zkouší různé novinky. Je „běžný“ uživatel desktopu, od kterého chce, aby byl user-friendly pro každodenní použití. Občas si skládá muziku, dělá trochu grafiku hlavně pro různé webové projektíky, stříhá video. Počítače jsou dlouhodobým koníčkem.
Přečteno 30 425×
Přečteno 27 010×
Přečteno 26 743×
Přečteno 25 630×
Přečteno 24 223×