ahoj,
diky za zajimavou inspiraci...
Ja bych jen doplnil, ze ty kamery se dajij spichnout taky jako raspberry pi plus vlastni vpn. Tam je sice ten problem, ze se jednou za cas rozbije filesystem na karte, ale to se da celkem snadno vyresit tak, ze by to zvladl i senior sam: proste vymenit kartu za nejakou, co uz je predpripravena (ale to uz je na to potreba nejaky monitoring).
Navic by se tam dala i doprgat funkce, ktera by pred pripojenim ke kamere pockala a dala visualne i akusticky (treba by se v reproduktoru vysilala hlaska "pozor, za 15 min se nekdo podiva pres kameru") najevo, ze se nekdo pripoji ke kamere. Takze v pripade nedorozumeni by mohl onen dotycny kameru zakryt a zavolat.
Ale samozrejme, tento spusob reseni je uvazovatelny jen v pripade, ze se jedna o cloveka, ktery zije sam, pripadne kdyz druhy clen domacnosti neni schopen pohybu (zazil jsem pripad sousedu, kdy se ona nemohla pohybovat a on upadl a zemrel... az ve chvili, kdy jsme ucitili zapach a zavolali na tisnovku, jsme to zjistili :( , bohuzel, nemeli nikoho, kdo by to zjistil pred nami).
A napad s PIR cidly a zpracovanim pohybu taky zni dobre :).
Jan Kulhánek pracuje jako psycholog a psychoterapeut, prací s počítači si přivydělával hlavně při studijích. Do světa Linuxu začal více pronikat asi před třemi lety (2007), kdy si nainstaloval Ubuntu jako druhý systém. U této distribuce už zůstal i když rád experimentuje a občas zkouší různé novinky. Je „běžný“ uživatel desktopu, od kterého chce, aby byl user-friendly pro každodenní použití. Občas si skládá muziku, dělá trochu grafiku hlavně pro různé webové projektíky, stříhá video. Počítače jsou dlouhodobým koníčkem.
Přečteno 30 369×
Přečteno 26 924×
Přečteno 26 653×
Přečteno 25 558×
Přečteno 24 178×