Odpovídáte na názor ke článku Kdo pohlídá dědu?.
Nieco podobne sme mali v praci, ked sme robili dlhsiu dobu sami. Bolo tam riziko, ze spadnes, alebo tak nieco a dlhsiu dobu by si to nikto nevsimol. To zariadenie si nosil na opasku, detekovalo to pad (pokusne sme to pustili z malej vysky) aj dlhsiu dobu nehybnosti. Ak si dobre spominam tak to najskor zacalo pipat a ked si nereagoval, tak to automaticky vytocilo nastavene SOS cislo. Tiez si ho mohol vytocit velkym SOS tlacidlom.
Celkom v pohode to bolo aj ked si dlhsiu dobu sedel za stolom, clovek sa hybe dost na to, aby sa nespustil alarm, ale ked si to nechal lezat na stole, tak sa to po case ozvalo. V pripade seniora mi akurat napada ci to bude fungovat v pripade, ze si pospi, alebo to bude kazdu chvilu spustat alarm. Tipujem, ze to maju nejako osetrene.
Jan Kulhánek pracuje jako psycholog a psychoterapeut, prací s počítači si přivydělával hlavně při studijích. Do světa Linuxu začal více pronikat asi před třemi lety (2007), kdy si nainstaloval Ubuntu jako druhý systém. U této distribuce už zůstal i když rád experimentuje a občas zkouší různé novinky. Je „běžný“ uživatel desktopu, od kterého chce, aby byl user-friendly pro každodenní použití. Občas si skládá muziku, dělá trochu grafiku hlavně pro různé webové projektíky, stříhá video. Počítače jsou dlouhodobým koníčkem.
Přečteno 30 369×
Přečteno 26 924×
Přečteno 26 653×
Přečteno 25 558×
Přečteno 24 178×