To: 7. S BSOD se ve W7 (a potamožmo XP) potkávám výhradně při závadě HW. Také jsem si všiml, že Linux někdy například chybu RAM nějak "přeskáče" a spadne třeba jen určitá část. Doporučuji Vám spustit nějaký test RAM a HDD. Já k tomu používám například HirensBoot CD a programy GoldMemory (Michal Tuláček) a HDDRegenerator (od páně Primochenka). Mohu říci že za 10let kdy se servisu PC věnuji profesionálně byla BSOD téměř vždy způsobena vadnou RAM (pokud naskakuje náhodně), nebo HDD (pokud hned při startu). Další podezřelý by mohl být nějaký obvladač, ale to se stává opravdu jen zřídka.
Pokud jde o poznámku 6. tak s tou nelze než souhlasit. Řešit v dnešní době takové prkotiny a ještě psaním do terminálu je pro BĚŽNÉHO uživatele NEPŘÍPUSTNÉ! Ano, uznávám, že jsem také líný proklikávat se řadou menu a co se dá, řeším v terminálu (i ve windows), ale.... uživatelům to vadí. Přece jen časy DOSu a CP/M jsou pryč (nostalgicky otírám slzu). Když mu pak navíc nešlapou věci které šly, nebou šlapou, ale jako Jeníček Mařence po košíčku, težko se pak vysvětluje proč je linux tak fajn (zvlášt pro toho kdo ho instaluje, neboť za pár minut je hotovo a hurá na pivo).
Jan Kulhánek pracuje jako psycholog a psychoterapeut, prací s počítači si přivydělával hlavně při studijích. Do světa Linuxu začal více pronikat asi před třemi lety (2007), kdy si nainstaloval Ubuntu jako druhý systém. U této distribuce už zůstal i když rád experimentuje a občas zkouší různé novinky. Je „běžný“ uživatel desktopu, od kterého chce, aby byl user-friendly pro každodenní použití. Občas si skládá muziku, dělá trochu grafiku hlavně pro různé webové projektíky, stříhá video. Počítače jsou dlouhodobým koníčkem.
Přečteno 30 369×
Přečteno 26 924×
Přečteno 26 653×
Přečteno 25 558×
Přečteno 24 178×