[10] Co je zač ten klip (zdroj, kontejner, formát, ...)? V některých totiž nejde správně seekovat a pak to dělá různé psí kusy. V takovém případě je zřejmě nejlepší to před střihem "přebalit" (bez rekomprimace, případně do bezeztrátového formátu).
Ja zase narazil na tenhle bug (který navíc nehodlají opravit). Jde o posun zvuku vůči obrazu u některých AVCHD souborů.
Vyřešil jsem příšernou oklikou:
V původním AVCHD v kdenlive šlo seekovat, ale byl posunutý zvuk (o několik sekund!).
Převod ffmpegem přímo do HuffYUV (bezeztrátový) byl k ničemu, protože chyba zůstala zachována.
Převedl jsem tedy ffmepegem bez rekomprimace do kontejneru ISO MPEG4, chyba zmizela, ale v kdenlive se nedalo seekovat a i renderovaná videa byla chybná.
Takže jsem tyto ISO MPEG4 opět pomocí ffmpegu převedl do HuffYUV, tato již byla v naprostém pořádku a dala se v kdenlive zpracovat.
Ale toho místa na disku...
Kdenlive používám teprve asi dva měsíce, ale nedám na něj dopustit. Čímž nechci říct, že mě nevypeklo. Jeden téměř hotový projekt jsem uložil a pak již nikdy neotevřel (při pokusu o otevření kdenlive spadne). :-( Od té doby složitější projekty neukládám do stále stejného souboru...
Jan Kulhánek pracuje jako psycholog a psychoterapeut, prací s počítači si přivydělával hlavně při studijích. Do světa Linuxu začal více pronikat asi před třemi lety (2007), kdy si nainstaloval Ubuntu jako druhý systém. U této distribuce už zůstal i když rád experimentuje a občas zkouší různé novinky. Je „běžný“ uživatel desktopu, od kterého chce, aby byl user-friendly pro každodenní použití. Občas si skládá muziku, dělá trochu grafiku hlavně pro různé webové projektíky, stříhá video. Počítače jsou dlouhodobým koníčkem.
Přečteno 30 369×
Přečteno 26 924×
Přečteno 26 655×
Přečteno 25 560×
Přečteno 24 179×