Koupil jsem si novou televizi, jedná se o plazmový Panasonic VIERA TX-P42G30E. V tomto zápisku se pokusím osvětlit proč právě tuto a popíšu svoje dojmy.
Ohledně televizních přijímačů dnes existují dva nesmiřitelné tábory. Jedni tvrdí, že „plazmy“ jsou nejlepší a druzí, že jedině LCD, protože plasma moc žere atd. Rovnou se přiznám, že nejsem žádný Audio/Video odborník, prostě si vybírám přístroje na základě svých požadavků, recenzí a tipů ve fórech jako AVmania.cz.
Specifikaci zde nebudu příliš rozebírat, tu snadno najdete všude na Internetu, kde se tento přístroj prodává, spíše se zaměřím na funkce, které na webshopech zmíněné nebývají a ty zajímavější.
Jak už modelové číslo napovídá, jedná se o panel o velikosti 42“, tedy nějakých 106 cm a jedná se o 14. generaci Full HD plazmových obrazovek s poměrem stran 16:9, čili to nejlepší co se mezi plazmami dá aktuálně koupit. Navíc je označena jako NeoPDP, což by mělo znamenat nižší spotřebu oproti ostatním plazmovým obrazovkám. Podle specifikace by měla být maximální spotřeba 275 Wattů, ale typická jen 122 Wattů, což už je velmi slušné. LCD obrazovky sice stále žerou méně, ale ten rozdíl už není takový a hlavně LCD srovnatelných parametrů se cenově pohybují podstatně výše. Signál můžete dodávat DVB-T (podporuje i MPEG4), nebo DVB-C (kabelovka). Pokud chcete i DVB-S2 (digitální satelit), tak si budete muset připlatit cca 5000 Kč za model TX-P42GT30E.
Moje požadavky tedy byly kvalitní Full HD obrazovka větší než 40“, nízká spotřeba, cena do 15 000 Kč a v žádném případě ne SONY (bojkotuji všechny výrobky této společností vzhledem k jejímu přístupu k zákazníkům). Cokoliv nad už je příjemný bonus. Volba pak byla jednoduchá – podle různých diskuzí byla právě zvolená televize to nejlepší, co se dá za ty prachy koupit.
Co mi tedy dorazilo domů? Televize samotná designem příliš nepřekvapí, ale ani neurazí, jednoduché a čisté linie v černém provedení se hodí prakticky kamkoliv. Váha je kolem 26 kg a stojan je otočný, což je velmi šikovné. Veškeré ovládání je na pravém boku obrazovky a poté co televizi zapnete už jej nebudete potřebovat (ovladač Panasonicu je roky stejný, dle mého názoru je přehledný a tlačítka mají příjemný stisk). Zepředu pak svítí LEDka, která umí různými barvami signalizovat některé akce. Naštěstí se Panasonic neuchýlil k té „moderní“ modré, která vás málem zrentgenuje, ale zapnutý stav signalizuje decentní zelená, která při sledování televize neruší ani při vypnutém osvětlení. Veškerá konektorová výbava se nachází na levé straně a snad by vám nemělo nic chybět. Najdete tam CI slot (který zřejmě nikdy nevyužiji), 3 USB porty, čtečku SD karet, 4× HDMI, kompozitní vstupy, optiku, RJ-45 pro Ethernet, SCART (bohužel jen jeden, uvítal bych dva) atd.
Jak už bylo několikrát zmíněno, panel je plazma, takže kvalita obrazu je bez kompromisu, černá je skutečně černá a pozorovací úhly nejsou nijak omezeny. Plazmy obecně mají trochu menší svítivost než LCD, takže pokud je postavíte vedle sebe, bude se vám zdát plazma jako by pod mrakem a LCD bude jasnější. To někomu může vyhovovat a jinému nemusí, podle mě se na plasmu lépe dívá, nenamáhá tak oči, ale v obchodě by vás to mohlo nalomit ve prospěch LCD (tedy pokud máte cca 5 – 7 tisíc Kč navíc). HD obraz je samozřejmě vynikající, ale i SD mi připadá lepší, než na LCD Sony BRAVIA 32“, kterou jsem měl před tím. Při některých pořadech ale můžete zahlédnout jakoby prokládání.
Co se týká zvukového projevu, nejsem žádný netopýr ani Hi-Fi šílenec, takže čekejte zcela subjektivní názor. Za sebe mohu říci, že kvalita je dobrá, nevšiml jsem si žádného zkreslení ani nějakých nepříjemných zvuků. Pochopitelně z hovna bič neupleteš, takže pokud máte slušnější repro se subwooferem, asi jste zvyklí na jinou šťávu, ale rozhodně můžu říct, že kvalita je to nejlepší co jsem u televize zatím potkal. Trošku mě zneklidňuje, že televize má zezadu dva větráčky (zřejmě daň za poměrně tenké provedení celé televize). Ty jsou prakticky nehlučné, ale otázka je, co to udělá v budoucnu, až se trošku zanesou prachem a vyjedou ložiska.
Televizor má v modelovém čísle písmenko „G“, to znamená, že má THX certifikaci, obrazový profil téhož jména a širší možnosti nastavení obrazu. Jestli je to k něčemu dobré zatím nemohu hodnotit, chybí mi totiž nezbytná výbava, ale o tom později.
Stejně jako dnešní telefony, které už zdaleka nejsou jen k telefonování, tak i televize nejsou pouhými zobrazovadly pasivně konzumovaného obsahu. Televize zvládá přehrávat fotky, video a hudbu jak z SD karty, tak Flash disku, či USB HDD. Ve specifikaci je zmíněna pouze podpora různých typů FAT, ale jak jsem si ověřil funguje i NTFS (jen by to ještě chtělo podporu nějakého Linuxového FS), takže není problém přehrávat i HD filmy z kapacitou větší než 4 GiB.
Televize bez problémů zvládá DivX i H264, a to až do 720p. Zkoušel jsem i 1080p, film se sice spustí, ale je to spíše slideshow, škoda některé filmy přehrává bez problémů, ale jiné jsou spíše slideshow, takže zřejmě záleží na datovém toku. Kontejnerů je podporováno dost, od obligátního AVI, přes MOV, MOD, ASF, WMV, MPEG atd. až po populární MKV (na všechny podporované kodeky a kontejnery se mrkněte do manuálu, je toho dost). Pozitivní je, že není problém pokud máte video s více zvukovými stopami a titulky, snadno se mezi nimi dá přepínat.
U titulků by neměl být problém se SUB a SRT. Stačí aby soubor titulků byl pojmenován stejně jako soubor s filmem. Překvapivě není podporováno kódování win1250, které je asi (bohužel) momentálně nejrozšířenější, ale televize si poradí se standardním Latin2 i UTF-8, takže pokud zatím nepoužíváte standardní kódování, ale ten MS kripl, tak budete muset překódovat (což není problém). Co mě ale mrzí je, že nelze změnit podbarvení titulků, jejich barvu, ani velikost, což je problém, protože jejich barva je bílá a u světlých scén se poněkud ztrácejí. Jejich velikost je zřejmě generovaná podle rozlišení videa a paradoxně pokud je video v nižším rozlišení, pak jsou titulky poměrně malé a špatně se čtou. Toto by tedy chtělo doladit.
Hudbu můžete přehrávat v obligátních MP3, WMA a AAC (DRM není podporováno – stejně, kdo by takový shit kupoval). Potěšila by podpora OGG a FLAC, ale hudbu budete stejně přehrávat jinak a jako podkres pro fotky formát MP3 stačí. Nepochopil jsem způsob řazení souborů, nejsou řazeny podle jmen souborů, ani podle ID3 tagů, takže když dáte přehrávat celou složku, skladby nejsou ve správném pořadí.
Když už jsem to nakousl, je možné prohlížet fotky ve formátu JPEG. Vykreslování fotek i ve vysokém rozlišení je dostatečně svižné a musím říct, že je to poprvé, kdy prohlížení fotek na televizi není utrpení (jak rychlostí, tak kvalitou zobrazení). Fotky lze spustit jako prezentaci, pod kterou můžete použít podkres některou z dostupných „decentních“ melodií, nebo vybrat vlastní hudbu z MP3 atd.
Možnosti VIERA Tools doplňuje podpora DLNA, pokud tedy máte v domácí síti DLNA server, vaše telka si s ním poradí.
Pro použití DLNA potřebujete logicky připojení do sítě a dostáváme se tedy k další zajímavé funkci. Jak už jsem zmínil, televize je vybavena jedním RJ-45 konektorem, takže není problém připojit kabel a už to frčí. Podporováno je DHCP i statické přiřazení adres (po IPv6 ani vidu ani slechu). Při prvním spuštění televize jsem narazil na drobný zádrhel, u nastavení sítě se nezobrazuje MAC adresa a není zmíněna ani nikde na štítku, takže jsem ji musel lovit z logů na routeru, abych televizi povolil přístup do své LAN. Pokud nastavení LAN při prvním spuštění přeskočíte, pak jej můžete nastavit dodatečně z menu, a tam už MAC zmíněna je. Pokud televize najde na Internetu nový firmware, pak vám sama nabídne on-line upgrade, který trvá několik minut (v závislosti na rychlosti připojení) a vyžaduje během procedury vypnutí a opětovné zapnutí televize. Upgrade FW lze provést i z SD karty.
Tento model je označen jako Wi-Fi Ready. To znamená, že se z vás Panasonic snaží vytáhnout dalších 2500 Kč za Wi-Fi modul, který se připojuje do jednoho z USB. O tom, že byste připojili nějaký USB dongl za tři kila zapomeňte, Panasonic podporuje jen ten svůj, řádně předražený (to se raději neptejte, co stojí originál držák na zeď). Update: Díky [8] famke z diskuze je možné použít Wi-Fi dongle Netgear WNDA3100. Podle toho co jsem pak dohledal na internetu by to tak skutečně mělo být.
Kromě DLNA ještě můžete využít několik dalších služeb přímo na Internetu. Kromě VOYO, kde stejně nic není a podobných zbytečných služeb to bude asi YouTube, kde strávíte nejvíc času. Ovládání je snadné a přátelské, dokonce se můžete přihlásit svým YouTube účtem, a pak máte k dispozici svá oblíbená videa a playlisty. Bohužel si nemůžete vybrat rozlišení ve kterém se bude přehrávat, a to použité rozhodně není nejvyšší možné. Také jsem narazil při pokusu přehrát vlastní uploadované video, které má omezený přístup jen pro mě a moji rodinu – přístroj ho vůbec nezobrazí v nabídce.
Update: Mea Culpa, bylo mi doma vysvětleno, že zdarma dostupný archiv seriálu Ulice a další podobné perly rozhodně nejsou „nic“ a tato služba bude u nás hojně využívána (přiznávám, že na Comeback se rád podívám i já ;-). Také přiznávám, že je potřeba důkladněji zmínit služby VIERA. Tedy, kromě již zmíněného VOYO a YouTube lze rovněž využívat TN.CZ, Skype (pokud máte kamerku od Panasonicu), Facebook, Picasa, několik dalších online kanálů v angličtině jako například Eurosport, aplikaci počasí a několik her, které lze hrát dokonce ovladačem. Další služby VIERA lze zakoupit z obchodu přímo z televize. Osobně se domnívám, že tento typ služeb má před sebou velkou budoucnost.
Samotné ovládání televize, tedy software je poměrně snadné. Všechna menu jsou přehledná a není jich zbytečně moc (na rozdíl třeba od zmiňované Sony BRAVIA, kde se snadno ztratíte). Každá položka má krátkou nápovědu. I kvalita překladu vypadá slušně. Jen možností nastavení obrazu a různých systémů pomáhajících plazmě překonávat určitá omezení této platformy je poměrně dost a člověk se diví, že to vůbec všechno dohromady nějak funguje – vůbec nemám odvahu se v tom hrabat.
Pro ty co mají strach z „vypalování“ plazmových obrazovek mám dobrou zprávu – netvrdím, že se to v nějakém extrémním případě nemůže stát, ale při běžném používání to nehrozí. Za prvé dnešní plazma obrazovky jsou už trochu někde jinde než kdysi, ale hlavně mají řadu mechanizmů které tomu brání.
Jako poslední věc bych měl asi zmínit možnost nahrávat pořady z televize na USB disk. Bohužel kvůli copyrightovým trollům je disk formátován a zřejmě i šifrován tak, aby šel přehrávat jen na té televizi, která ho nahrála. Nahrávat lze jediným stisknutím tlačítka, nebo si můžete navolit kdy se má nahrávání spustit a to i opakovaně, např. pokud si nahráváte nějaký seriál.
Update: Náhodou jsem narazil na aplikaci přímo od Panasonicu pro iPhone/iPad (existuje verze i pro Android), kterou lze televizor ovládat. Tak to už je opravdu mazec a interakci s televizorem to posouvá na další level. Pro využití této aplikace je však nezbytné, aby mobil/tablet a televizor byly zapojeni do stejné LAN.
Na závěr bych chtěl říct, že jsem si takovou televizi nekupoval jen pro to, abych čuměl na bulvár na TV N@VA, ale mám v plánu koupit (až za pár měsíců našetřím) toto kombo složené z Blu-Ray přehrávače ONKYO BD-SP309 a AV receiveru TX-NR609. Pokud se nějaký AV maniak náhodou dočetl až sem, tak bych celkem rád znal jeho názor na tuto sestavu a také bych si rád nechal doporučit nějaké vhodné reproduktory v sestavě 5.1 – přední sloupy, zadní nějaké regály + vhodný střed a subwoofer. Cena max do 30 000 Kč, ale kdyby byly do 20 000 Kč, byl bych raději. Pochopitelně vím, že u reproduktorů záleží na tom, si je poslechnout, ale rád bych znal aspoň nějaké tipy, kde se mám zaměřit. Update: Repro zatím vypadají na něco takového: JBL JBLSETES80. Co si o nich myslíte?
Mam ten samy televizor (jenom o jeden stupen mensi uhlopricku) a 1080p to prehrava naprosto bez problemu.
Přidáním čtenářského názoru do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání názoru, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.
http://www.chevroletphumyhung.org/chevrolet-spark-duo/
Informace o soukromí: U všech přidaných názorů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.
http://www.hondaototayho.org/odyssey/
[1] <del datetime="2012-03-03T15:08:10+00:00">Jsi si jistý, že je to 1080p? Protože i podle recenzí které jsem našel po internetu, je 720p maximum, které to zvládá.</del>
Musím se opravit, testoval jsem další filmy a některé 1080p to skutečně přehraje bez problémů, např. sérii klasických StarTreků, ale např. Blade Runner Director's Cut už nikoliv. Takže bych řekl, že to bude v závislosti na datovém toku. Upravím v tomto smyslu článek. Díky za poznámku.
Nicméně máme před volbami a já pevně věřím, že Piráti mají šanci se do sněmovny dostat a i když se to třeba nyní nepodaří, jsem si jistý, že se jasně ukáže kontinuálně rostoucí podpora Pirátů, která nakonec vyústí v nevyhnutelné. No a pak … „sejdeme se v lepších časech.“
http://www.hondaotokimthanh.org/honda-odyssey
komentuji posledni odstavec.
ten zesik a blueray co jsi postoval nejsou sice spatne, ale jsou velice drahe. muzes usetrit klidne 10tis za ekvivalentni jen musis chytre nakoupit. urcite bych nekupoval nove, ale pouzite zbozi. zesiky a repraky se narozdil od televizi a pocitacu vyvijeji mnohem pomaleji a klidne 10 let stary kvalitni zesik napriklad prave od onkya, nebo denonu, etc.. ma dnes stale stejny zvuk jako ty dnesni, jedine co jim chybi je HDMI, ktere ale nepotrebujes, jelikoz na televizi mas urcite vystup PDIF(optika).
co se tyce reproduktoru, hlavne si nekupuj hotove sestavy tech mini reproduktorku co nabizi v tescu atd, stoji za hovno. nasel bych si nake postarsi z bazos.cz nebo z aukra..
zesik taky nekde z bazose nebo tak. Ja osobne bych ti mohl prodat Denon avr-1800, absolutne spickovy stav, jako novy, nadherny zvuk, vygoogli si ho a kdyztak se ozvi. kdyby se ti nelibil, tak http://hifibazar.cz/ na teto strance si snad uz vyberes, prave zde jsem ho kupoval pred rokem a np. na tehle strance si najdi sestavu 5.0 canton novych bilych repraku, ty bych ti s klidnym svedomim doporucil, ale zalezi na financich, urcite si prosmysli zda ti to za ty prachy stoji, ja si prave takhle pred rokem nakoupil zesik za 5ku, repra za 15k, jo bylo to uzasny ale ted sem nedavno ty repraky strelil, a zesik chci taky prodat, pac 20tis neni malo a zjistil sem ze se bez toho spicovyho zvuku obejdu, ale to vse je jen ciste otazka preferenci znam typky co maj audio za 100tis a nelitujou. to je asi vse tak snad ti muj prispevek pomuze.
Přiznám se (asi mě budete mít za magora), že impuls k zakoupení takové výbavy byla Blu-Ray edice Star Wars kterou jsem si koupil minulý rok k narozeninám a nemám to na čem přehrávat.
Peníze pak nehrají takovou roli, nepotřebuji to mít všechno hned, s nákupem AV + Blu-Ray přehrávače počítám tak za 4 - 5 měsíců, až našetřím a reproduktory snad k vánocům (doufám, že přispěje i Ježíšek).
Každopádně hifibazar jsem neznal, díky za tip.
FLAC, OGG atd to vse umi i stare recievry, respektive oni umi vse, jelikoz do nic de ze zvukovky pres optiku, nebo v tvem pripade pres hdmi 0 a 1cky a ten reciever si to prave prevede na analog a posila to dal do repraku,..
ale uz kvuli tomu dts-hd ok asi bude lepsi koupit novejsi kousek, nez ten muj denon, ten uz jen na hudbu.
co se tyce blue-raye, ja se mu vyhybam jak to jde,.. lidi na nej prechazej, protoze znaj jen dvdcka a blue ray jim prijde skvely a lidi neznaj jiny vymozenosti dnesni doby. v dnesni dobe je nejlepsi si poridit nejake multimedialni centrum s velkym hdd, nebo pokud uz clovek ma domaci NAS server, tak si kouptit MC s 100MB ethernetem a pekne si tahat filmy z netu.
pokud ovsem clovek lpi na legalne zakoupenych filmech, tak dnes jina sance nez blueray moc neni, alespon v cechach, budoucnost je urcite v streamovani filmu z internetu zkrs nejake zpoplatnene sluzby, to je ovsem dnes jeste v plenkach, nevysila se full hd, ale jen hd atd a vyber filmu je maly,.. ono ani na blue ray neni zatim tolik filmu nevychazi, i proto jsem ho nikdy nemel rad.
Tuto TV mam taky, USB Dongl funguje napr. tento http://www.netgear.cz/home/products/wireless-adapters/high-performance/WNDA3100.aspx stal asi 750 kc.
Mam doma Panasonic VIERA TX-P42G20E, kupovany pred rokem a uz tehdy to byl "lonsky" model, aspon myslim. Obrazovka je vsak stejne technologie jako zminovana v prispevku. Podani cerne me zklamalo, mam vedle TV postaveny 24" monitor s PVA panelem, je to nejaky DELL uz docela starsiho data a jednoznacne musim rici, ze cerna na LCD s PVA je lepsi.
Za tu TV jsem dal dost penez, zbytecne. Prehravani DivX? Pripojeni na sit? K nicemu, beztak k tomu vetsina lidi, stejne jako ja, pripoji komp a bude to vsechno resit pres nej (nebo pres BlueRay prehravac). Cimz se TV s milionem funkci deklasuje na lepsi monitor.
Zajimaveji pro me vyznel zaver prispevku, ozvuceni tez resim, prozatim v rovine teoreticke. Precijen dalsi krabice a zrouty elektriky za ne zrovna male ceny, to uz chce chvilku dumat a nedelat unahlena rozhodnuti jako ja s tou TV. Takze diky za tipy v prispevku i jeho komentarich.
A jak je to prosim s trhanim obrazu ve full HD ? Kdyz se v obchode divam na obraz plazma vs LCD (dnes dopoledne) , musim uznat ze plazma je na tom s vernosti a zobrazenim odstinu lip, ale take citelneji trha , stejny HD film, LCD plynuly obraz, plazma prehnane receno slide show. Nekdo to nevidi, ale kdo hral FPSka, bije ho to do oci.....
Patřím sice ke starší generaci, ale i přes to jsem se rozhodl zapojit se do diskuse.Tento plazmový televizor Panasonic jsem si zakoupil prakticky z donucení, když mi odešlo VF trafo u mého CRT televizoru Thomson
Mé dosavadní zkušenosti jsou takové:Obraz v HD rozlišení je špičkový, nesrovnatelný s klasickými LCD televizory.Ovládání je srozumitelné a logické.Zvuk slušný, ale ve srovnání s televizorem Thomson mizerný.Spotřeba je srovnatelná s tímto 8let starým Thomsonem o zhruba poloviční úhlopříčce.Je zde několik docela nesmyslných omezení nutících zákazníky zcela neomaleně k zakoupení dalších zařízení Panasonic, ale to nehodlám řešit.Zvuku se dá poměrně jednoduše a relativně levně pomoci zakoupením zvukové lišty nad televizor se subwoferem.Na trhu jsou od několika firem a hrají slušně.
Co se týká zvukového zařízení, tak vlastním starší reseiver Sony 5x60 W bez HDMI a k němu repro Magnat.Obojí slušně vypadajíci, i hrající.I když nějaké výhrady by se našly.Co se týká repro tak bych se podíval na výrobky firny Bang a Olufsen.Měl jsem několikrát možnost navštívit jejich firemní prodejnu v norském Oslu a lidově řečeno jsem sedl na prdel.Design je naprosto netradiční a originální a udávaným parametrům se na rozdíl od mnoha jiných (mnohdy pseudo Čínských)značek dá věřit.Stejně, jak vypadají skvěle, tak i skvěle hrají.Jinak stereo zesilovač Tesla AZS 225 a CD přehrávač taktéž Tesla měly také něco do sebe, ale to je dnes bohužel jiná kapitola.
Ahoj, mam take G30, ozvuceni kvuli financni narocnosti odkladam, ale bojuji s formaty jake tv prehraje, konkretne nektere .avi soubory maji romazany obraz a rozhoduji se zda se vyplati hrabat se a enkodovat "spatna"videa nebo pouzit pro prehravani jine zarizeni jako ntb, ktery musim pripojovat kabelem. Protoze jinak mi to funguje paradne s usb media serverem z openwrt routeru..
Mas nejake zkusenosti s tim jake formaty tv spolkne? Jde i treba o par epizod z cele serie serialu, cimz by se to dalo asi lehce vysledovat, co je jine mezi prehravany/rozmazlymi soubory..
Jinak diky za supr tip na smart phone aplikaci, ktera je super.
[22] Aplikace je normálně na Google Play, v případě Apple pak na AppStore. Když dáš hledat Panasonic, nebo Viera, tak nemůžeš minout.
Aby aplikace mohla fungovat, tak musí být mobil i televize ve stejné LAN. Televize musí být zapnutá, nejde tou aplikaci zapnout, protože vypnutá TV není vidět v síti.
Ahoj.
Chtěl bych se jen zeptat vás,kteří již tento TV máte.
Já o ní moc uvažuji,ale je tu jedno ALE.Pročítám různé diskuze o TV,mám známého v prodejně elektro a i on mi rozmlouvá nákup plazmy z důvodů vypalování.Máte s tím již někdo zkušenost nebo je to Fáma?
Moc vám děkuji.
Zdenek.
[24] Ano, vypalování je vlastností plasma obrazovek, ale u dnešních generací se toho není třeba bát, tyto televize jsou narvány technologiemi, které tomu brání. Při běžném provozu se to prakticky nemůže stát, jen třeba pokud jsi fanda 8bit konzolí a počítačů, tak to bych neriskoval, protože u těchto starých her se obrazovka příliš nepřekresluje, takže tam by po delší době hraní skutečně mohlo dojít k vypálení artefaktů do masky. Nicméně i pokud se to stane, tak je (aspoň v této televizi) zabudován nástroj, který by to "měl" odstranit.
Každopádně zatím jsem nezaznamenal žádný problém a jsem s nákupem spokojen. Jen bych už dnes investoval do nového modelu s větší úhlopříčkou a 3D. Co se týká 3D, to zase není tak důležité, ale můj Blu-Ray přehrávač i AV receiver to umí, takže proč ne.
Mám zmíněný televizor několik dní a souhlasím s uvedenou recenzí až na informace o spotřebě. Změřil jsem odebíraný proud a pro zjednodušení vypočítal příkon jako u stejnosměrného proudu jelikož stejně dost kolísá dle světlosti obrazu a osvětlení místnosti takže průměrný odběr odhaduji.
Tato televize při denním světle, větším kontrastu a sytých barvách bere ke 300W.
V noci a při nočních obrazových scénách bere k 200W. Uvedený typický příkon 122W bere pouze pokud je celá obrazovka černá (třeba jen titulky nebo nápis).
V provozu standby bere 20W !!! (proud 90mA) a stejně při vypnutí hlavním vypinačem !!!
Je dobré si to uvědomit než příjde roční vyúčtování elektřiny a použít prolužovačku s vypinačem.
CRT televize Thomson 82cm bere proti tomu pouze 60W (reakce na jeden z příspěvků) zrovna s ní jsem srovnával obraz zvuk i spotřebu. Zvukově je opravdu lepší (až na chrastění bedny) ale obrazově nejde srovnávat.
Jinak jsem spokojen, koupil jsem ji za necelých 13.000 a se zvukem z externí JVC aparatury je dojem z fimu o hodně lepší než z CRT TV.
[35] Je to už dávno, takže si nepamatuji přesný postup, ale myslím že jsem s tím neměl žádný problém, tedy postup musel být triviální a v televizi popsaný. Jinak si myslím, že ten kód se zadával někde na stránce Facebooku, aby se povolil přístup aplikaci z televize. Bohužel se teď nemohu podívat ani to zkuzit jsem na služební cestě v zahraničí a doma budu až začátkem listopadu.
Tento Panasonic jsem ozvučil sestavou 5.0 od Tannoy - řada Sensys1, koupeno přes polské Allegro, duchovní otec Aukra. Celý set za 12 tis. A k tomu receiver Yamaha RX-A820 (uhnal jsem za 18 tis. nový), prý si Yamaha s Tannoy bednama rozumí - info asi ze tří zdrojů. Mód 7.1 jsem ponížil na 5.1 a přední sloupy zapojil do bi-ampu.
U mne tedy naprostá spokojenost. Jako DLNA na Linuxu jsem zprovoznil MediaTomb, ovladačem na televizi tak můžu řídit plazmu, receiver (přes hdmi) i DLNA přehrávání. Streamování jsem testoval na filmu Avatar (mkv cca 12 GB), obraz plynulý, ve zvuku občas kratičký výpadek. MediaTomb má umět i překódování on the fly - neozkoušeno, trochu se obávám o CPU. Nicméně se hodí, pokud by bylo nutno např. zakódovat titulky přímo do streamu nebo narazíte na nepodporovaný televizí nepodporovaný formát.
[46] Proč prostě neuděláš to, co ti televize píše, že máš udělat? Tak jak je tam napsáno jdi na stránku https://www.facebook.com/device a tam zadej kód který ti zobrazuje. That's all.
[48] Panasonic VIERA bez problému čte FAT32 a NTFS, čili pokud máš naformátováno něčím jiným budeš muset přeformátovat. Osobně mám vyzkoušen HDD 100GB a FLASH disk 32GB, ale pokud máš něco většího tak by to možná mohl být problém - nejsem si teď jistý kde je limit pro velikost připojeného média.
Televizi můžu doporučit.
Všechny pozitiva jsou pravda. Navíc teda aplikace na android - Panasonic remote control2 je supr a funguje skvěle. (ale musíte tedy mít TV a mobil (galaxy S3) zaplý a na stejný Wi-fi-router připojený. Jinak nic!
Co ale jsem zatím nějak nerozchodil:
Mám na routeru HDD a přes DLNA na TV vidím filmy, hudbu, foto. Ale pouze z prvních dvou souborů?
Nevíte někdo proč? (HDD má 1 TB), možná naformátován nějak, že to ta televize nevidí všechno. Nebo nevím proč. :(
A zkoušel někdo z vás připojit jinou web kameru než je origo Panasonic? (pro skype). A kam se vlastně připojuje - do USB? nebo má spec. konektor?
Díky.
David.
[50] Televize (DLNA client) by mela zobrazovat co ji dava DLNA server. Takze doporucuji v siti zkusit jine zarizeni jako DLNA klienta - treba notebook. Pokud se tim problem vyresi, pravdepodobne si klient televize nerozumi uplne se serverem. Pak zkusit update firmware na Panasonicu. Nektere DLNA servery detekuji zarizeni DLNA klienta podle sve DB a vnucuji jim urcity pohled.
Pokud se problem nevyresi, bude zrejme nutno hrabnout nejakym zpusobem do DLNA serveru - pokud je pristupny. Mohlo by pomoci projit konfiguraci, event. preinstalovat ci zkusit uplne jiny DLNA server. Mne osobne fungoval MediaTomb (na Fedora 17), Twonky (na IOmega NAS) a nejaky UPNP server na Androidu (Rikomagic MK802), vse streamovane do Panasonic Viera TV, Yamaha receiver - viz prispevek [41] z 9.11., Totem (media player na Fedora 19 - laptop).
[52] Možná by nebylo špatné svůj problém trochu popsat. Pro začátek zkus odpovědět na tyto otázky:
- Fungoval Facebook dříve, nebo nefungoval nikdy?
- Fungují ostatní aplikace komunikující s Internetem?
- a hlavně - Jakou chybu ta Facebook aplikace v televizi píše? Ideální by asi byla fotka obrazovky.
[54] Pokud je NAS ve stejném subnetu a je na ni korektně zapnutý DLNA/UPnP AV server, pak by jej televize měla vidět, nic na ni není potřeba nastavovat.
Já doma používám DLNA na NAS D-Link DNS-323 a zkoušel jsem i několik dalších DLNA serverů jako MiniDLNA, XBMC, můj Android mobil od Samsungu a pár obskurních serverů a vždy je televize bez problémů viděla.
Doporučuji otestovat nějaký jiný DLNA server, spuštěný třeba na počítači, nebo na mobilu. Pokud jej televize uvidí, pak má tvoje NAS nějaký problém (některé DLNA servery mohou být nestandardně implementovány).
Ano, pokud jsou NAS a TV ve stejném segmentu LAN. Problém by mohl nastat pokud je TV připojená přes wi-fi a NAS kabelem. U wi-fi může router přidělovat IP adresu z jiného rozsahu než pro pevná připojení. Navíc se tak může dostat do hry i firewall, protože některé routery filtrují provoz na wi-fi.
1. Zjistěte přímo z menu na TV IP adresu TV včetně masky sítě
2. Zjistěte IP adresu NASu včetně masky sítě
3. Je-li IP přirazována dynamicky (DHCP), ujistěte se, že oběma zařízením ji přiděluje stejný zdroj (router).
Masky by měly být shodné. Použijte IP kalkulačku na netu a zkuste spočítat, jestli jsou obě IP (TV i NAS) ve stejném segmentu. Pokud by nebyly, můžete zkusit IP přiřadit manuálně, nebo nastavit router tak, aby dané MAC adrese přiřadil vždy potřebnou IP - rozumějte IP ze stejného segmentu.
Příklad:
hlavní router
IP 192.168.1.1 / 255.255.255.0
TV
IP 192.168.1.16 / 255.255.255.0
NAS
IP 192.168.1.15 / 255.255.255.0
Výklad
Podle masky 255.255.255.0 je rozsah sítě 192.168.1.1 - 192.168.1.255 tedy zařízení jsou všechna ve stejném segmentu sítě.
Pokud máte tohle splněno, pak buď blokuje provoz firewall nebo je potřeba donutit zařízení, aby znovu načetla topologii sítě. Zkuste vypnout / zapnout router, ideálně též zkontrolovat tabulku MAC adres. Pak už zbývá jen odchytávání sítové komunikace a analýza (např. aplikace wireshark)
Zlomte vaz
Taky bych měla jeden dotaz,máme také Panasonic Viera plazma a už po druhé se nám stalo že když byl výpadek proudu a televize běžela tak už nešla nahodit zpět,poprvé se nám to podařilo asi po 15 hodinách náhodou po vyndání a zandání kabelu zas zpět nahodit,ted marně čekáme.Nemáte taky někdo s tímto zkušenost?moc by nám to pomohlo. Děkuji za radu.
Ahojte. Pri tomto TV mám problém aj aj. TV vlastním od roku 2011 a v podstate až do 3/2015 som využíval aplikáciu picasaweb. Bohužiaľ po tomto dátume sa nemôžem do tejto aplikácie prihlásiť. Zadávam presne tie isté údaje ako v PC (tam to funguje) a v TV mi vyhadzuje hlášku "login failed". Už som aj písal do Panasonocu, nič som nevyriešil. Neviete náhodou poradiť? Predom ďakujem.
Ďakujem za rýchlu reakciu aj ochotu pomôcť. Ešte na doplnenie, aplikácia ako taká funguje. Keď si v aplikácii cez search vyhľadám svoj album, tak si ho môžem prezrieť. Toto funguje, ale predtým som bol prihlásený a mal som na obrazovke všetky svoje albumy. Ešte raz ďakujem, s pozdravom Juraj Hrnčiar, Ružomberok
[68] Emailem je to myslím celkem zbytečné, počítám, že by ani neodpověděli. Ale jestli je skutečně chcete kontaktovat, tak doporučuji přes jejich profil na Google Plus, tam je určitá šance, že budou reagovat - třeba: https://plus.google.com/+GoogleCR
Pokud tak uděláte, pošlete mi odkaz na Váš příspěvek, zkusím ho podpořit.
[65] Tak se obávám, že žádná Google služba už na našich modelech TV nebude fungovat, pokud někdo neupdatuje dané aplikace, což se asi bohužel nestane :-/
Důvod je přechod Google na nový autentizační protokol OAuth 2.0 někdy v dubnu 2015, jak jsem se dočetl na konci tohoto článku: http://blog.nic.cz/2015/10/05/mojeid-mluvi-vice-jazyky-naucilo-se-saml-a-openid-connect/
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 38 283×
Přečteno 29 654×
Přečteno 29 459×
Přečteno 25 453×
Přečteno 22 904×