Hlavní navigace

Co takhle ROOT bez reklamy?

7. 3. 2009 11:39 (aktualizováno) Michal Breškovec

Nedávno se Petr Krčmář ptal zde na blogu, co bychom řekli na to, kdyby funkce sledování nových názorů byla jen pro registrované a mě napadlo, co kdyby registrovaní uživatelé měli více možností.

Co takhle ROOT bez reklamy? Už poměrně dlouho je významným zadavatelem reklamy pro ROOT společnost Microsoft a přiznejme si, že mnohým z nás to moc nesedí. Samozřejmě chápu důvody proč MS inzeruje právě zde a jsem rád, že tím přispívá na chod mého oblíbeného webzinu, ale někdy jsou ty reklamy až příliš agresivní (rozuměj blikavé, skákavé a jinak obtěžující) a prostě mě ruší, protože o jejich produkty nemám zájem a můžou se třeba rozkrájet, těžko se to změní.

Jistě si teď mnozí myslíte, tak zapni Adblock a mají po žížalkách a já přiznávám, že se domnívám, že tak jak je pes nejlepším přítelem člověka, tak je Adblock nejlepším příteleme „web surfera“ a můj filtr v Adblocku je už poměrně dlouhý. Nicméně stránky, které navštěvuji pravidelně a ROOT mezi ně patří, mají výjimku a blokovány nejsou, protože si vážím práce kterou dělají a je třeba ji odměnit.

Co tedy s tím? Je logické, že redakce ROOTu musí z něčeho žít, a tak mě napadlo, proč nezavést dobrovolné předplatné, obdobně jako mají například na CDR.cz. Neplatící čtenáři by získali stejně neomezený přístup k informacím jako platící, jen platící by mohli mít výhody v podobě vypnutých reklam, atd. Co si o tom myslíte?

Co si myslíte o dobrovolném předplatném na ROOTu?

Sdílet