No nevím. Jeho zdrojáky jsem neviděl, ale tak polovina kódu vytvořeného umělou inteligencí, který jsem až doteď potkal nijak zvlášť hezká opravdu nebyla; často spíš naopak, rozhodně pod mým standardem. Chtěl jsem AI používat, ale bylo to celkem zklamání, jenom mě zdržovalo. Už proto, že revidovat ten kód je mentálně, zvlášť u složitějších věcí, naročnější, otravné a často i pomalejší, než ho rovnou napsat celý. Že to možná někomu, kdo jazyk neovládá přijde naopak je hezké, ale nevypovídá to celkem o ničem. Ostatně je to celkem logické.
A to samozřejmě nemluvím o tom, že vkladem programátora opravdu není to, že umí používat programovací jazyk.
... hm, update, nakonec jsem se na něj podíval a kód je kvalitativně většinou průměr, místy spíš dost podprůměr a totální špageta s deseti úrovněmi zanoření řídídích struktur, pod "často obsahuje komentáře" si tedy představuji něco dost jiného a ten klon je opravdu minimalistický, toho kódu je trocha. Takže v podstatě přesně to, co jsem pozoroval doteď a proč AI nepoužívám i když jsem chtěl.
Jo v readme se výslovně píše, že chatbot moc chytrý není a často dělá podivné chyby. Pan Matějíček to ve zprávičce podává podstatně optimističtěji než v readme u toho zdrojáku.
Možná. Ale on se tam právě projevuje přesně to, že nejde o inteligenci ale jen statistický model. Většina kódu na internetu je (logicky) průměrné kvality a z mého hlediska dost často spíš podprůměr (ostatně ukažte mi třeba, jakkoliv je to dnes už historie, alespoň trochu pěkně napsaný třeba jQuery plugin, bleh). Takže výstupem nutně také musí být průměrný až podprůměrný kód. Kde nic není, ani smrt nebere.
Možná by (snad) šlo nějakou neuronku natrénovat na postupy, jak mizerný kód refaktorovat do něčeho pěknějšího. Jenže zase máte otázku, kde vzít potřebnou codebase. To by každopádně byl zajímavý a obecně dost přínosný úkol už proto, že to je něco, co člověk fakt dělat nechce pokud nemusí.
v podstate to v tomto pripade dela copy&paste ciziho kodu (takze to musi byt spis podprumer, uz jen z principu toho, jake zdrojaky to mohlo videt a natrenovat se na nich). Tak by to aspon melo umet 'inferovat' autory a licenci/licence.
Fakt by me zajimala analyza (idealne nekoho nezavisleho), ktera by ukazala miru "opisovani" AI (myslim ve zdrojacich, psany text je asi neco jinyho tam je vic vstupu pro generativni model).
Tomáš je autorem několika více či méně známých projektů jak z oblasti operačních systémů, tak internetu. V současnosti samozvaný expert na Linux, Bash, PHP a MySQL.
Přečteno 25 946×
Přečteno 23 975×
Přečteno 19 499×
Přečteno 18 283×
Přečteno 12 887×