Hlavní navigace

Subversion na SourceForge.net

18. 2. 2007 23:30 (aktualizováno) Petr Cimprich

Ne že by to byla nějaká novinka – zprávy o tom, že SourceForge chystá Subversion repository, jsem si všiml víc než před rokem a funkční už musí být aspoň pár měsíců – ale teprve před pár dny jsem se dostal k praktickému vyzkoušení. Posledních pár let na SF neměli právě nejlepší období. Oblíbený server těžce zápasil s následky svého úspěchu. Byl očividně přetížený, výpadky nebyly ničím neobvyklým, CVS repository bylo prakticky za hranicí použitelnosti. Naštěstí to provozovatelé nevzdali, migrovali na nový hardware a udělali ze SF zase použitelné prostředí.

Defaultní repository je pořád CVS. Subversion musí aktivovat administrátor projektu, teprve pak se objeví v nabídce. Zkusil jsem to u projektu Perl XML a všechno funguje, jak má, včetně přiměřeně rychlé odpovědi. K dispozici je i webové prohlížítko ViewVC. Nenechte se zmást, že v titulku stránek zůstalo SourceForge.net CVS Repository, je to opravdu Subversion.

SF SVN vypadá jako dobré místo pro ukládání kódu, který by měl být dlouhodobě přístupný každému, kdo o to má zájem. SF už tady nějakou dobu je a dokázal, že to myslí vážně a neváhá něco investovat do překonání krize. Různé menší podobné servery to můžou myslet opravdu dobře a upřímně, ale těžko říct, co bude za dva tři roky. Co když přijdou o klíčové lidi nebo sponzory? Vydrží škálovat, když budou mít desetkrát tolik uživatelů? SF je z mého pohledu určitě větší jistota, nepreferuje žádné typy projektů ani skupiny uživatelů.

Zatím se Perl XML SVN stalo novým domovem pro modul XML::SAX::Writer, který před časem osiřel a navíc se stal bezdomovcem. Doufám, že jsem SF nepřechválil a nic nezakřiknul, a Writer se příštích pár let nebude muset stěhovat.

Sdílet

  • 19. 9. 2006 18:08

    zoul (neregistrovaný)

    „Vydrží škálovat, když budou mít desetkrát tolik uživatelů?“

    A SF.net škálovat stíhá? :) Vždycky, když na něm něco dělám, připadám si jako zalitý v medu. Byl bych býval přešel na nějaký jiný server (mám jen malé projekty, na které je SF zbytečně složité), ale taky jsem se bál o jejich budoucnost – SF je přeci jen držák.

Diskuse byla uzavřena.