Tak od úterka 13. února mám zase zpátky internetové připojení UPC. Nemůžu si pomoct, ale je to stabilní, snadné – běží to na linuxu ihned, bez žádného složitého nastavování (vlastně jsem nenastavoval ethernet vůbec), jen připojit kabel a jede to.
Připojení pomocí PCMCIA karty T-Mobile 4G UMTS jsem zcela zrušil. Respektive končila smlouva a ani na úporné naléhání operátora, aby byla smlouva prodloužena (sliby dalších výhod, vyřešení problémů ap.) jsem smluvní vztah s T-Mobile ukončil. Proč???
V podstatě každoměsíční problémy s rychlostí a kolísáním signálu (ačkoliv notebook leží na jednom místě třeba 24hodin). Upozorňuji, že FUP jsem žádný měsíc nepřekročil – to jsem si pečlivě hlídal a faktury byly placeny vždycky včas. Ze strany T-Mobile tedy nemohlo jít o jakoukoliv sankci.
Přesto, vždy cca 7 – 10 dní, před koncem zúčtovacího období (od 10. v měsíci do 10. v příštím), tj. počátkem každého měsíce mi rychlost, tedy spíše POMALOST, internetu opravdu žrala nervy.
Běžně byla rychlost downloadu kolem 480kb/s, málokdy (ve špičkách) klesla pod 260kb/s, ale v uvedené období byla běžně 30 – 40kb/s – tedy míň než vytáčené spojení.
Emailová komunikace s T-Mobile by šla shrnout do dvou vět: „Popište, kde všude jste se s notebookem pohyboval, kdy a kde jste byl v dobu, když byla Vámi udávaná nízká rychlost a my se na to podíváme. Jinak toto připojení je stále více populárnější a naše sítě nestíhají, slibujeme, že se to brzy zlepší!“
Prostě někdy kolem 8. – 9. února, kdy moje rychlost připojení byla cca 22kb/s po CELÝ den v místě mého bydliště, bez hýbání s notebookem nebo přídavnou anténou ke kartě, tam kde je plný signál a běžně jsem míval rychlost 490kb/s, jsem si, byť s obtížemi, přes internet objednal opět UPC Starter (512/128 kb/s), který jsem do doby, než jsem se s přítelkyní přestěhoval z Prahy 5 z Kotlářky na Prahu 4 Chodov, používal. Tato rychlost pro moje potřeby bohatě, bohatě stačí.
V pátek 9. února mi z UPC zavolali a dohodli mi na úterý 13. února technika. Zapojeno během půl hodinky, z čehož zabralo téměř 20 minut provrtání vnější panelákové zdi…
Na opravdu mobilní připojení k internetu si raději počkám, až budou tyto technologie jaksi vyspělejší a bezproblémové. Protože pokud mobilní připojení, tak to chápu tak, že KDEKOLIV a KDYKOLIV se budu chtít připojit na internet, tak budu mít garantovanou rychlost připojení nebo alespoň polovinu rychlosti, kterou budu mít objednanou…
[3] To je opravdu jenom teoreticka rychlost. Pokud bezi dial-up rychlosti pres 40 kbit/s, je to pro nej slusna rychlost.
Jinak souhlasim s clankem, UPC ma kvalitni pripojeni a pod Linuxem je bezproblemove. Predtim jsem mel ADSL od Telecomu, coz taky nebyl problem, diky tomu, ze k dodavanemu modemu Sagem f@st byl k dispozici kvalitni jaderny modul. Nicmene leta praktikovana snaha Telecomu nabidnout za zakaznikovy penize pokud mozno jenom tu nejzakladnejsi sluzbu (priserna agregace, male limity oproti konkurenci) vedla k tomu, ze jsem presel k UPC okamzite, jakmile to bylo v nasem baraku mozne.
jj, kabel od UPC je sice drahé připojení, ale kvalitní. Za sebe mohu říci že dlouhodobě běží na rychlosti na jaké má. Výpadek jsem nezaznamenal od doby co jsem si místo shitózního Thomsona vykřičel modem od Motoroly. Odezvy na UPC jsou bezproblémové, mohu si zahrát CounterStrike aniž bych zaznamenal problémy s lagy. Odezvy jsou znát i při běžném browsení, když máte na stránce desítky obrázků, načte se to okamžitě. Jsem spokojenej až na ty peníze co to stojí.
Já si zase myslím, že kabelový internet od UPC je oproti jiným připojením levný.
No, a když to porovnám s tím T-Mobile 4G, které jsem měl, tak to je sakra rozdíl:
UPC Starter 512/128, měsíčně 475,-Kč s DPH, žádné náklady za připojení a modem, navíc jsem dostal slevu na 4 měsíce za 50% ceny, tj. 237,50Kč. Rychlost stabilní, odezvy rychlé.
T-Mobile 4G UMTS 512/128, měsíčně 825,-Kč s DPH, pořízení PCMCIA karty nebo USB modemu v řádu několika tisícovek, pokud se člověk nechce uvazovat na pevnou dobu. Rychlost značně nestabilní, pomalé odezvy.
Zajímám se o GNU/Linux, zejména o Ubuntu,Debian a Fedoru, dále se zabývám tvorbou webů a bojovým systémem Jeet Kune Do. V roce 2012 jsem vytvořil projekt LinuxMarket – moderní linuxový obchod, který jsem zrealizoval ve spolupráci s linuxovým serverem Linuxsoft.cz.
Přečteno 11 696×
Přečteno 9 610×
Přečteno 8 735×
Přečteno 8 200×
Přečteno 7 936×