[8] Aplikací v repozitářích je už poměrně dost a další přibývají. Je to v podstatě čistokrevný GNU/Debian kompilovaný pro ARM, takže o aplikace nemusíte mít strach. Pomocí Easy Debian lze nainstalovat prakticky cokoliv, jen to není optimalizováno - optimalizované aplikace se pak objevují v Extras Maemo repozitářích. Ostatně řadě aplikací i třetích stran, které používám se budu věnovat v dalších dílech.
Skriptovat můžete dle libosti, lze doinstalovat Bash, Python je na N900 jako doma, atd. Platforma je poměrně otevřená (viz odkazovaný článek na ABCLinuxu.cz v postu), takže jak jsem psal - v rukou linuxáka je N900 nepřekonatelná.
Máte pravdu, že klávesnice na N9300i je o něčem jiném, ale to i ten rozměr telefonu je trošku jinde. Aspoň čtyři řady by N900 prospěly, ale i tak je klávesnice na N900 poměrně povedená a dá se na ni rychle zvyknout.
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 32 913×
Přečteno 27 702×
Přečteno 27 623×
Přečteno 23 440×
Přečteno 21 605×