Moj kamarat vlastni jeden z poslednych mbp (dostal ho na vianoce s dvojmesacnym opozdenim, i7 a este nvidia grafika) a ma s nim celkom problemy.
Konkretne sa mu po dlhsom pouzivani zaplnuje ramka (tzv inactive ramka, hoci som sa do toho nestaral, povedal by som ze je to uvolnena ramka procesov ktora moze byt reuse-nuta). A ta sa mu zaplnuje neustale (co pri mojom chapani toho pojmu nie je problem), co vsak problem je ze mac mu zacne po pri prilisnom zaplneni tuhnut (geniusovia, vysmech apple terminom na hotline podobnej m$) mu poradili kupit viac ram, ale aj s 8GB ma rovnaky problem, podotykam ze v defaultnej instalacii (ma nejaky uzastny backup program co kupil za tazke peniaze s macom a moze spravit factory reset) mu to stale robi.
Ja osobne sa mu len smejem, pretoze moj notebook s C2D a intel gma950 a vaapi akceleraciou bez problemov prehrava 1080p na externu obrazovku 24"(1920x1200) (35 gigovy BD avatar napr. :), kym jeho posledny mbp s i7 a nvidia 330M (ci kolko) mu zo zaciatku seka a ku koncu mu to mrzne a musi hardreset.
Ak to takto pojde dalej tak ho asi presvedcim aby si tam dal Ubuntu (na gentoo nie je dost sialny, skoda :/ ).
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 37 694×
Přečteno 29 482×
Přečteno 29 289×
Přečteno 25 220×
Přečteno 22 662×