Hlavní navigace

Názor ke článku Zadarmo není zadarmo, aneb co nás stojí pirátění od pantaril - "A teď se ptám, kdybyste měli možnost, buď...

 • 1. 2. 2012 9:28

  pantaril (neregistrovaný)

  "A teď se ptám, kdybyste měli možnost, buď přímo na stránkách interpreta, nějakého webshopu, nebo prostřednictvím nějaké služby/aplikace zakoupit totéž velmi jednoduše, ve vysoké kvalitě, dobře otagované, bez DRM a podobných nesmyslů, s rychlým downloadem za „rozumnou“ cenu a případně nějakou další přidanou hodnotou (např. slevový kupón na zakoupení lístku na koncert), podstupovali byste toto pirátské martyrium?"

  Kdyby tady tato moznost byla, tak se kopie teto vysocekvalitni verze bez DRM objevi velmi brzo na vsech p2p sitich zcela zdarma. Sosani z bittorrentu dnes uz snad pohodlnejsi ani byt nemuze, staci zajit napr. na http://scrapetorrent.com/, zadat nazev hledaneho dila a stahovat.

  Poskytnuti vetsiho konfortu za rozumnou cenu, nebo zkraceni copyrightu na rozumnou dobu piratstvi neresi. Porad tu budou lidi, kteri si dilo nekoupi ani za korunu (treba nemaji jak zaplati), co se tyce delky copyrightu, tak uz dnes se hlavne pirati nove filmy, hry a serialy.
  Jakekoliv snahy o omezeni sireni verejne informace jsou podle meho nazoru nesmyslne a umele vytvorene, proto vetsina lidi nema s piratstvim problemy. Chcete piratstvi vymitit? Zruste monopol na sireni informaci a zajistete financovani autoru jinak. Moznosti a penize tady jsou (a pirati opravdu nemaji problem za veci platit!)