17
je to o filozofii pristupu k veci. Jsem macar a kvuli vyvoji robotiho softu (neni uplne posix compatible, jak tvrdi tvurci) pouzivam Ubuntu (vim, terminator, git, gcc a nase toolchain). Musel jsem si premapovat soustu zkratek abych mohl pracovat podle sveho zvyku. Bezna prace macare je prava ruka na touchpadu a leva zkratkuje, takze zkratky a ovladani je tomu prizpusobene. Linuxaci nadavaji na unity rozhrani a ja jasam, protoze je to o mnoho vice podobne ovladani maca, jedna klavesa a pisu co chci, je jedno co to je, jestli aplikace nebo soubor.
Cim vic je clovek pokrocili uzivatel, tim vice narazi pri pouyivani jineho systemu:)
Jinak ubuntu jsem volil, protoze je dobre funkcni hned po instalaci, do debianu toho musim spoustu natahat aby se to chovalo tak jak potrebuju.
HDD status led na mecu resi aplikace DiskLED http://www.addictivetips.com/mac-os/disk-led-puts-system-drive-led-in-mac-menu-bar/
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 37 757×
Přečteno 29 500×
Přečteno 29 300×
Přečteno 25 251×
Přečteno 22 685×