Při sledování anglických zdrojů jsem narazil na článek Hackers, Windows, Linux and Knoppix. Píše se v něm o obnově ztracených hesel pomocí Offline NT Password & Registry Editor. Je to boot CD, pomocí kterého můžete resetovat hesla v těchto systémech: NT 3.51, NT 4 (všechny verze včetně SP), Windows 2000 (všechny verze včetně SP), Windows XP (všechny verze včetně SP2), Windows Server 2003 (všechny SP), Windows Vista 32 a 64 bit. Technicky se jedná o bootovatelné CD s Linuxem, které najde partition s Windows a interaktivně lze odstranit (doporučeno) nebo nastavit nové heslo. Jediné omezení je v tom, že nelze obnovit soubory, pokud je měl daný uživatel zašifrované. Odstranit heslo lze na všech uživatelských účtech včetně administrátora. CD jsem nezkoušel, jelikož nemám na čem, takže nemůžu potvrdit funkčnost. Nedávno tohle po mně někdo chtěl, ale v tuto chvíli je už asi pozdě. Třeba se to někomu z vás bude hodit.
[3] nezkoušel jsem to nikdy, ale podle jednoho kámoše, kterej se takovejchhle věcech vrtal, to prý opravdu šlo naposledy někdy u těch 486. Dneska by to vypadalo tak, že "odpojíš BIOS od napájení, ***několik měsíců počkáš, než se zresetuje*** a pak máš cestu do systému volnou". Na druhé straně heslování BIOSU asi moc neřeší situaci, kdy si člověk připojí HDD k jiné mašině, takže zbývá jenom to šifrování FS. Akorát nevím, jak takovou věc spáchat na multiuser stanici, aby to příliš neobtěžovalo ostatní usery (nutnost zadávat 2x heslo, pamatovat si o jedno silné heslo víc apod). Nejlepší řešení, které mě napadá, je nanejvýš zaheslovat BIOS a zašifrovat vlastní home a ve zbytku věcí nebýt zbytečně paranoidní ;-)
[9]: nektere notebooky umi zaheslovat disk. Nidky jsem to nezkousel, ale podle kecu pro spotrebitele takto zasifrovany disk nenabehne na jinem pocitaci (asi se diva na zakladni desku), takze vysledny efekt je jako by byl disk zasifrovany. Ale nevim, jak se to chova, kdyz uz nekdo ten disk rozebere uplne.
[9] [11]
Jumper je fajn, ale chce to dokumentaci k desce (nebo musí mít deska popisy). Baterky jsem zkoušel také. Osvědčilo se vyndat baterii a zkratovat její kontakty na desce, jde to pak rychle ;)
[12]
Ale jo, to jsem dělal také. Jenom ten počítač musí běžet, musím mít právo spustit aplikaci. Navíc přiznávám, že nevím, jak bych zapisoval do CMOS na moderním OS, kde je HW virtualizovaný. I když napsat kernel modul může být na pár řádek.
[10] jen aby to nebyla <a href="http://www.securiteam.com/exploits/3O5Q1RFNFI.html">takováhle nějaká kravina</a>. Kdysi jsem si tu mechaniku (externí) koupil a myslel jsem si, co nemám. Až pak jsem narazil na tenhleten návod a dost jsem se pobavil. BTW - stejně jsem intuitivně víc věřil disketě, kde ten zápis jde zablokovat mechanicky, to byla doba, kdy se člověk spíš bál toho, že si domů přinese vira než toho, že si někdo cizí bude moct přečíst jeho diplomku. Navíc si dovoluji odkázat na <a href="http://www.root.cz/clanky/truecrypt-profesionalni-ochrana-dat-zdarma/nazory/149929/">tento názor</a>, resp. na poslední odstavec popisující výhody SW řešení oproti HW ochranám.
hele bud tenhe program fungovat kdyz :
Menil jsem desku odeslo sata radic a pri poslednim spusteni se hroutil win xp hone
koupil jsem desku, nov HDD a nainstaloval win xp home tam
ale nemuzu se dostat u toha stareho do dokumentu protoze tam bylo heslo, pristup odepren
Kdyz jsem volal do microsoftu, tak mi ochotne rekli ze to je ochrana pred kradezi a ze z dokumentu nic nedostanu protoze maji NEJ ochranu a ze to je nezvratne
DEkuji, pomuze nekdo ?????????????
Přečteno 28 249×
Přečteno 19 278×
Přečteno 16 871×
Přečteno 14 996×
Přečteno 14 910×