Hlavní navigace

Zneužívání obsahu XML-DEV?

4. 7. 2007 9:55 (aktualizováno) Petr Cimprich

Na XML-DEV se o víkendu strhla zajímavá diskuze o zneužívání obsahu tohoto mailing listu. Firma Stylus Studio na svých webových stránkách nabízí webový archiv této diskuzní skupiny (říkají mu blog). Na tom by samo o sobě nebylo nic divného, takových archivů je na netu povícero. Ovšem Stylus Studio je trochu moc kreativní. Obsah XML-DEV upravuje přidáváním odkazů na své produkty.

Ty odkazy jsou opravdu matoucí a rozhodně nepřidávají žadnou hodnotu. Spíš naopak. Jako příklad můžu uvést naše poslední oznámení posílané před XML Prague. V Topic Overview udělali z „Overview“ link odkazující na přehled funkcí jejich produktů. Motivace je vcelku jasná – snaha oklamat Google a zvýšit návštěvnost svých komerčních stránek. Bohužel to vypadá, že tento trik zatím vychází a stránky SS jsou ve výsledcích na předních místech.

Podobně nesmyslné linky se na webu vyskytují poměrně často (viz články na iDnes), ale většinou je autoři aspoň umísťují do svého obsahu. Pokud jim stojí za to snižovat hodnotu svých textů a otravovat návštěvníky, je to jen jejich věc. Přebírat a upravovat obsah vytvářený někým je ale trochu silnější káva. SS se tváří jako seriózní archiv XML-DEV, degraduje však jeho obsah nevhodnými odkazy a tím jej poškozuje.

Paradoxně teď firma na svých stránkách zobrazuje desítky příspěvků, ve kterých se píše o tom, jací jsou gauneři. Co s tím udělají? Zavedou cenzuru? Kromě toho dostali řadu mailů s požadavkem, aby buď z archivu odstranili přidané odkazy, nebo odstranili celý archív. Uvidíme, jaká bude reakce. Vzhledem k tomu, že SS prodává nástroje pro práci s XML a čtenáři XML-DEVu představují jejich cílovou skupinu, měli by zareagovat rychle. Osobně tipuji tiché odstranění linků.

Sdílet

  • Diskuse byla uzavřena.