Hlavní navigace

WSDL 2.0 je doporučením W3C

28. 8. 2007 23:38 (aktualizováno) Petr Cimprich

Zhruba před týdnem konsorcium W3C zveřejnilo jako doporučení druhou generaci jazyka WSDL (Web Services Description Language). Jak už je poslední dobou zvykem, specifikace je rozdělena do několika dokumentů: Part 0: Primer, Part 1: Core Language a Part 2: Adjuncts.

Široce používaný jazyk WSDL modeluje a popisuje webové služby, a usnadňuje automatickou komunikaci mezi aplikacemi. Hlavním přínosem verze 2.0 je oddělení abstraktního popisu funkčnosti webové služby od podrobného popisu jak službu volat a používat.

Zajímavé je, že pouhé tři dny po zveřejnění nových doporučení pracovní skupina Web Services Description ukončila svou činnost s tím, že dosáhla všech svých cílů. V oblasti webových služeb ale stále zůstává aktivních několik dalších pracovních skupin, jako například Web Services Addressing, Web Services Choreography, Web Services Policy nebo Semantic Annotations for WSDL. Poslední dvě jmenované skupiny tento týden představily navržená doporučení Web Services Policy 1.5 a Semantic Annotations for WSDL and XML Schema. WSDL se rychle vyvíjí do všech možných směrů.

Sdílet

  • Diskuse byla uzavřena.