Hlavní navigace

Nechápu přístup některých lidí

18. 3. 2013 10:42 (aktualizováno) Marek Pszczolka

Jak víte, jsem zakladatelem a správcem linuxového e-shopu LinuxMarket. Když jsem loni s tímto nápadem přišel, nejprve jsem zjišťoval situaci na „trhu“ a když jsem viděl, že zde nic podobného (až asi na dva jaksi neaktivní obchůdky, butiky) v ČR není, tak jsem si řekl, že tohle je věc, která zde chybí, linuxáci budou mít svůj e-shop s věcmi s tématikou linuxu a že budu tímto linuxové komunitě prospěšný.

Takže e-shop vzniknul, rozjel se, šlape a linuxová komunita, lidi, co představují osobnosti na největších linuxových serverech začali tento e-shop podkopávat, ignorovat nebo i pomlouvat. Je to smutné, ale je to tak…

Nechápu házení klacků pod nohy a závist…

Prvním počinem byl přístup majitele AbcLinuxu, který, když jsem ho oslovil s tím, že LinuxMarket vzniknul a že by se to komunita měla dozvědět, mi odpověděl, že už se zklamali v obchůdku uživatele Pokyho, který propagovali a ze kterého se vyklubal nesolidní člověk a že nic takového propagovat nebudou. Mrzí mě, že aniž by zjistili další náležitosti, mě hned spojili s podvodníkem.

Dalším nepochopitelným přístupem jsem byl překvapen u společnosti Liberix - rovnou mi napsali, že mají svůj vlastní obchod a že nebudou propagovat konkurenci. Konkurenci? Podíval jsem se na jejich „e-shop“ a nikde jsem nic konkurenčního neviděl. Když jsem se v jedné diskuzi na tomto webu, která se týkala jejich e-shopu zmínil, že máme i jiný sortiment, tak byl můj příspěvek po chvíli smazán…

Posledním byl tento server, kde mi majitel taktéž rovnou napsal, že nebudou podporovat konkurenci. No, opět jsem se podíval na zdejší butik a žádnou konkurenci jsem v tom neviděl – máme jiné zboží, jiné trika, jiné spodní prádlo.

Ohlasy zákazníků

Dnes mi došel email od jednoho zákazníka, spokojeného, stejně jako ostatní ;) že se chtěl zmínit o LinuxMarketu na ABC Linuxu i na Rootu a dostal tyto odpovědi:

„Tak jsem připravil zprávičku na AbcLinuxu i na Root a na AbcLinuxu už ji smazali. Prý nebudou propagovat další shop. Docela mě to zaskočilo.“

„Tak na Rootu už to bohužel zamítli také: Důvod zamítnutí: Komerční sdělení, navíc konkurenční.“

Recenze na zboží najdete samozřejmě u zboží na e-shopu ;)

No, co na to říct? Asi nic… Samozřejmě, každý majitel vlastního serveru si určuje svoje pravidla, ale asi naivně jsem si myslel, že linuxáci drží pospolu, že si nehážou klacky pod nohy a že každý počin, který se týká linuxové komunity a který je pro ni, je  prospěšný.

Neudělal jsem LinuxMarket pro to, abych na tom zbohatnul, ale abych udělal něco, co zde není, abych byl prospěšný linuxákům a abych Linux všeobecně propagoval, jak jsem dosud dělal. Ne, opravdu nejsme pro Liberix nebo Root konkurencí – máme totiž širší sortiment a neustále zboží přibývá a ne, pane Luboši Doležele z AbcLinuxu – nejsme podvodníci nebo další vykukové. Zboží prodáváme a dodáváme včas.

Pro zákazníky: Pokud chcete o LinuxMarketu napsat, o svých zkušenostech, napište nám na e-shopu recenzi nebo se o nás zmiňujte v diskuzích nebo na svém blogu či webu.

PS: Tento blog mám na Rootu již dlouho a samozřejmě chci v něm psát jak o Ubuntu, které je mou oblíbenou distribucí, tak o mém projektu LinuxMarket, o tom, co připravujeme, co máme nového atd. Takže doufám, že nebude tento blog nijak omezován nebo cenzurován „pro komerční sdělení“.

Sdílet