Že je konec roku většinou hektický jsem si už zvykl, ale včera jsem si s hrůzou uvědomil, že těch konferencí a seminářů pro které jsem se zavázal něco vypotit je o hodně více než obvykle. Do konce roku mě čekají přinejmenším tři, a možná i více.
Jednak je tu již tradiční Mezinárodní Firebird konference, která se tentokrát koná v Hamburku. V Hamburku jsem dosud nebyl, a tak doufám, že z něj uvidím víc než jen hotel a blízké restaurace. Alespoň přístav bych viděl docela rád (i když tam v říjnu bude nejspíš kosa jako na Sibiři).
Ve spolupráci se společností FastReport pořádáme sérii jednodenních seminářů o Firebirdu (a samozřejmě FastReportu). Jeden se bude konat ve Francii (ve spolupráci s Mandrivou), jeden v Polsku a jeden v Praze, a to v pátek 9. listopadu. Vstup je zdarma, ale počet míst je omezen, takže pokud máte zájem poslechnout si co má k současnosti a budoucnosti Firebirdu co říct hlavní vývojář Dmitry Yemanov, tak s registrací neváhejte. Je to sice jednodenní akce, ale starostí je s tím skoro stejně jako s mezinárodní konferencí.
Koncem listopadu (nebo začátkem prosince, teď to nějak nemůžu dohledat a na webu to ještě nebylo ohlášeno) se bude konat další ročník konference Databázový Svět. Tentokrát je hlavním tématem „Data jsou důležitá, ale informace důležitější“ (tedy asi hlavně BI, data mining a podobné taškařice). Na stejné téma jsem Markovi přislíbil jednu ze svých „provokativních přednášek“, takže rozhodně neočekávejte žádný pre-sale marketing.
Ve stádiu rozpracovanosti je rovněž další seminář/konference zaměřená na Firebird (opět v režii Databázového Světa), a do které jsem přislíbil přispět.
Do konce roku se budou konat ještě další zajímavé akce (kterých se ale z časových a pracovních důvodů účastnit nebudu), především EKON11 ve Frankfurtu a Druhá Ruská Firebird/InterBase Konference v Moskvě.
*22.6.1968
Od mala mě fascinoval potenciál počítačů a od prvního osobního seznámení s nimi jsem věděl, že tahle „věcička“ je přesně tím, čím se chci zabývat celý život. Hned po maturitě jsem si našel práci, kde jsem s nimi mohl pracovat a hlavně učit se. V průběhu let jsem vystřídal řadu zaměstnavatelů a specializací (např. ekonomické systémy, implementace BIOSu pro CP/M, řízení tech. procesů) až jsem nakonec na dlouhá léta zakotvil u Delphi a databází (hlavně InterBase), nejdříve ve firmě PCS, pak AKTIS (nyní ABRA) a posléze Borland ČR. Od uvolnění zdrojových textů InterBase v r. 2000 a zrodu projektu Firebird se podílím na jeho vývoji (nyní hlavně jako QA manager). Od r. 2001 pracuji pro spol. IBPhoenix. Mým preferovaným programovacím jazykem je již dlouhá léta Python.
Přečteno 18 037×
Přečteno 17 183×
Přečteno 8 708×
Přečteno 8 630×
Přečteno 6 786×