Odpovídáte na názor ke článku Řádění copyrightové mafie.
[70] Je tu několik rovin:
1. Systém, kdy autor určitá díla nemůže vyvázat z "ochrany" autorskými svazy, je zvrácený. To je adept na změnu č. 1. Musí stačit prokazatelné prohlášení autora ve smyslu, že nesouhlasí s tím, aby jeho díla byla spravována kolektivním správcem.
2. Představa, že vlastník práv k dílu vždy vydělá a nikdy netratí na tom, že dílo bude veřejně zdarma je zcestná. Nechme to na něm, zda se rozhodne vyzkoušet model založený na veřejné dostupnosti zdarma, na tvrdě komerčním principu a nebo něco mezi tím. záleží to na mnoha faktorech a není to ani o přístupech kategorie "vždy ztratí prodejní cenu díla x počet konzumentů" a "přeci na tom vždy jen vydělá, protože něco..."
3. To by mně zajímalo, jak "lidi v minulosti dostávali originál" a dnes už dostávají "pouhopouhou kopii". Můžeš to trochu rozvést? Asi by to chtělo i říci jaké časové období považuješ za minulost a co je to ten originál tenkrát a kopie dnes.
4. Legislativa definující a zaručující menšině práva vůči většině je mentalita stojící v řadě s představiteli minulého režimu? A co je potom legislativa postavená na názoru a chování většiny a jdoucí proti zájmům menšiny?
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 38 285×
Přečteno 29 655×
Přečteno 29 462×
Přečteno 25 456×
Přečteno 22 909×