Odpovídáte na názor ke článku Řádění copyrightové mafie.
[66] Ale to není pravda, že je bezziskové. V tomhle podání se lidé zadarmo dostanou k tomu, za co by obvykle zaplatili penězmi. Tudíž mají zisk jednotlivci, koneční konzumenti daného díla.
Tím posledním odstavcem do toho mícháš další aspekt, o kterém tady zatím nebyla řeč. A tím se to celé zase jen rozmazává.
Holt přerod od doby kdy "umělci" i umělci třeli jen bídu s nouzí a jediný rozdíl mezi nimi byl v tom, že potomci, případně mecenáši či zákazníci umělců následně zbohatli, k době, kdy zábava hýbá světem a je to velký business, je velmi složitý.
Dnes každý očekává, že napíše jednu písničku nebo natočí jeden film a zabezpečí se do konce života. Na druhou stranu by zase konzumenti nejradši neplatili nic za díla (a ani "díla"), která jim přinášejí zábavu a současně většina z nich očekává čím dál tím větší show. Kde udělat tu čáru? Já souhlasím s tím, že dnes pravidla nejsou nastavena vyrovnaně pro všechny zůčastněné strany. Ale současně považuji požadavky "Pirátů" (aneb romantických komunistů) za přehnané zase druhým směrem.
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 38 285×
Přečteno 29 655×
Přečteno 29 462×
Přečteno 25 456×
Přečteno 22 909×