Odpovídáte na názor ke článku Řádění copyrightové mafie.
[65] To už pak ale těžko můžeme mluvit o veřejném vlastnictví, když začne na cizí práci bez jakékoli přidané hodnoty parazitovat jiný soukromý subjekt. Bude to přinejmenším plagiát a ty neměly rádi v žádné době. Veřejné vlastnictví v tomto smyslu je bezziskové (myšleno finančně), lidi obohacuje jinak.
Pokud začneme přístup k umění ekonomicky stratifikovat, není divu, že se děje, co se děje. Umění nemá být elitářské, tím méně "korytářské", tj. jen pro ty, kteří nemají vysoko do žlabu. A pokud se tak začne tvářit přestane ve společnosti fungovat k tomu účelu, pro nějž původně vzniklo. Naštěstí je natolik živou a spontánní záležitostí, že si k lidem (a lidé k němu) vždy cestu nějak najde. Například právě v podobě dnes tak populárního street artu (byť nejsem nijak jeho obdivovatelem).
Vybírat poplatky například za to, že si lidé u táboráku zazpívají píseň, kterou hrají v rádiích, je zhůvěřilost. Nebo "chránit" práva autora, který si to výslovně nepřeje.
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 38 285×
Přečteno 29 655×
Přečteno 29 463×
Přečteno 25 456×
Přečteno 22 909×