Odpovídáte na názor ke článku MacBook Pro očima Linuxáka - část 2 / 2.
Vážení, to, co tu řešíte, jsou s prominutím pěkné nesmysly. Autorovi jde v podstatě o povzdech, že se v Mac OS nemůže rýpat úplně stejně jako v Linuxu, resp. musí na to jít oklikou. To je pravda, ale je to ÚMYSL.
Mac OS není určen k tomu, aby se v něm někdo rejpal, ale k tomu, aby efektivně udělal nějakou práci za co nejkratší čas a s vynaložením co nejnižšího ztrátového času. A to umí dokonale!
My, co pracujeme s videem, zvukem a pre-pressem zase nechápeme, proč vůbec Linux nebo Windows existují. Na databáze máme "obrázkové" softy, které za nás dělají veškeré záležitosti, takže posedlost komandery mi přijde jako sexuální úchylka. K čemu je mi věc, která - abych na ní postříhal nějaké video, udělal nějaké tiskové PDF nebo smíchal nějakou zvukovou stopu a nasadil ji na videostopu - potřebuje nejdřív hodiny a hodiny instalací, hrabání se v systému, doinstalovávání, řešení, nedejbože zasíťovávání (Win), atd. Maca koupím, přinesu do kanclu, píchnu do něho 3 dráty a okamžitě mi vydělává peníze. Windows přinesu, zjistím, proč to nefunguje a dny řeším. Linux přinesu, zapnu, zjistím, že na tom nefunguje VŮBEC NIC (nejede samozřejmě FinalCut, ale ani Premiéra, ani Photoshop, InDesign, Illustrátor, ani Logic... prostě nic, slovy NIC. K čemu je mi takový OS? K ničemu!
Autor nám zdůvodnil, proč mu Mac OS nevyhovuje, mohu napsat stejný článek na téma "proč je Linux zbytečná existence". Na rozdíl od autora, který může Mac OS použít, i když bude skřípat zuby a měnit své návyky, pro mě je Linux zbytečný, protože na něm neudělám nic. Chcípnu s ním hlady. To už mi lépe poslouží Windows, ale zhruba třetinu času proti Mac OS zabiju řešením proč něco nefunguje, problémy s právy, přístupy na síť, protokoly, atd.
Když už autor přirovnal počítače k autům, tak:
1. pro pilota rally je dvoutunová zatlumená, pohodlná a měkká limuzína s hydrodynamickým měničem/automatem, ABS, ESP a podobnými věcmi útokem na život, protože on potřebuje pravý opak - minimální hmotnost, maximální tuhost, žádné prodlevy, kompaktní rozměry, bleskovou reakci; takže napíše článek "proč je MB S-klase šunka"
2. pro managera, který v autě najede 50 000 km ročně za obchody převážně po dálnicích je tvrdé, hlučné, výkonné, ale užrané a tuhé WRC se sekvenční převodovkou prokletí, protože při každém přeřazení sebou auťák cukne a jeho životnost do repase je 1 000 km, takže ročně musí 50x do servisu, 20x do roka k zubaři (protože mu na dírách vyskáčí všechny plomby) a za dva roky musí do invalidního důchodu se zády; ten napíše článek "proč je WRC křáp"
3. pro ženu v domácnosti jsou obě auta úplně na prd, s prvním nikde nezaparkuje, protože nemá šajn, kam se vejde a se druhým se ani nerozjede; takže napíše "chlapi jsou úchylní, protože touží po WRC nebo luxusní limuzíně"
Všichni mají pravdu a všichni budou trvat na svém. Ale až si budou chtít uříznout krajíc chleba, všichni si na to vezmou nůž. Ne vidličku, tužku nebo kabelku. Krájet žárovkou chleba je prostě pitomost. A proto je celý tento článek a polemika nad ním pitomost.
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 38 795×
Přečteno 29 844×
Přečteno 29 684×
Přečteno 25 730×
Přečteno 23 214×