Několik poznámek:
1) není třeba řešit jestli si to lidi nebudou mezi sebou kopírovat. Předpokladem je že tahají permanentně a jediné co zbývá vyřešit je odměna formou rychlosti stahování. Předpoklám že naopak lidi nabídnou vlastní kapacity pro distribuci. Hlavní formou obrany proti "nezaplacení" bude spíše faktor sociální - lidé JSOU blbí a mnozí nebudou chtít řešit JAKÝ klient budou používat na stahování. Prostě se jim do "Po spuštění" přihodí služba která pojede na pozadí a rozhraní bude webové na 127.0.0.1:. Taky by se do toho mohl zavést plugin na sociální síť nebo naopak by to bylo samo o sobě formou pluginu který bude fungovat jako konektor na ten localhost. Sociální faktor a KVALITNÍ GUI a PR zajistí rozšíření klienta a tedy i velkou funkcionalitu.
2) Problémem tedy zůstává to, jestli se to opravdu vyplatí. Bude profit dostatečný? Kolik lidí by bylo třeba zapojit? A budou zařízení používaná v budoucnu vhodná pro tyto účely? Někdo by musel vytvářet aplikace pro více platforem, a je otázkou jestli by takový klient byl vhodný třeba i pro konzole. Sice si už na Playstation linux dneska asi nenahodíme, ale to stále nebrání teoretické možnosti aby někdo vytvořil klienta který by byl schválen jako bezpečný (asi by to mělo nějaký skriptovací jazyk s takovou gramatikou aby bylo strojově verifikovatelné že NEJDE konzoli takto staženým skriptem hacknout). Jestli by šlo třeba vytvořit i rozumného klienta pro další zařízení (android v nabíječce přes noc), těžko říct.
Mobilní zařízení by ale mohla sloužit jako uzly pro connection machine ;) Pro routování pak wifi a bluetooth...
http://en.wikipedia.org/wiki/Connection_Machine
http://www.kolej.mff.cuni.cz/~lmotm275/RUZE/11/node9.html
3) Jiný distribuční model by byl sice hezký, ale leží nám tu ladem tolik výpočetního výkonu. Ó jaká škoda...
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 38 285×
Přečteno 29 655×
Přečteno 29 462×
Přečteno 25 456×
Přečteno 22 909×