Kombinace pravopisných chyb, neznalosti problematiky a křiku "nerozumíte tomu" na mě působila, jako bych mluvil s teenagerem. Nyní vím, že minimálně pravopisné chyby mají jiný zdroj.
Wine z Linuxu nemůže udělat Windows, protože Windows je jeden produkt. UNIX je cokoliv, co je projde správným testem (to Windows se SFU projdou), a dostane souhlas používat ochrannou známku UNIX (o tu Windows nežádaly). Například z/OS s podobnou implementací unixových API (UNIX System Services, POSIX compliant) je certifikovanýn unixem, i když není potomkem prapůvodního AT&T/Bell Labs unixu. Vidíte tedy, že systém, který není unixem, se jím může stát implementací správných API (a registrací u správce ochranné známky).
Protože Wine se pořád nedopracovalo k verzi 1.0, je celkem nepodstatné, kdy vyšla první alfa, beta, nebo jiná podobná verze.
Ten důvod, proč se Wine nedaří, je opravdu v rozsahu. UNIX 98 vyžaduje cca 1100 funkcí API, UNIX 03 cca 1750 funkcí, SFU/Interix jich implenentuje cca 2000 (tj. všechny povinné a některé volitelné). Wine na svých stránkách uvádí 25714 volání Win32 API, z toho jich v současné době pouze 57% implementuje.
VMware je úplně jiný produkt, než SFU. VMware virtualizuje HW, a běží v něm dedikovaný operační systém. SFU je z hlediska API sada user mode knihoven, které překládají volání unixového API na volání NT kernelu,jak jsem se vám snažil vysvětlit v [52]. Nakonec v [62] je to popsáno nejlépe, jak dovedu.
No nic, asi toho necháme. Buď jste pochopil, nebo ne. Do budoucna vám doporučuji si sehnat například přednášky ze základů informatiky z nějaké české VŠ. Při troše snahy vystačíte s prezentacemi z přednášky. Časem byste mohl zjistit více o kernelu, správě paměti, procesů, o FS atd.
Přečteno 28 782×
Přečteno 19 586×
Přečteno 16 967×
Přečteno 15 230×
Přečteno 15 028×