Odpověď na názor

Odpovídáte na názor ke článku To nevymyslíš.

  • 16. 1. 2008 21:46

    LO (neregistrovaný)

    OK, za dislexii se není třeba nijak stydět (disgrafie je moje blbost - tu mám zase já). Vědět to samozřejmě nemusím.

    4 roky starý dokument jsem použil proto, že jsem lepší nenašel. Dokument hezky popisoval, proč není Linux POSIX compliant. Dohledat, že Linux je POSIX compliant, to není problém. Problém je zjistit, proč není compliant.

    Vím, co je VMware (není to wmware), a vím, co je dosemu. A víte vy, jaký je rozdíl mezi VMware a Wine?

    No to jste mi vysvětlil moc pěkně, ale bohužel úplně špatně. Jestli chcete, klidně doložte svá tvrzení o SFU nějakými linky. Zřejmě jste nepochopil, co jste četl. Interix *není* plnohodnotné unixové jádro se vším co k tomu patří. Podívejte se například na toto link:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_Services_for_UNIX
    Hned druhý odstravec tvrdí: Stejně jako Microsoft POSIX Subsystem ve Windows NT, Interix není emulací nixového kernelu, ale implementací user-mode susbystému, běžícího přímo nad Windows NT kernelem.

    Dále tu máme tohle:
    http://support.microsoft.com/kb/324076
    Interix subsystem poskytuje plně POSIX compliant prostředí, které běží jako nativní systém nad kernelem Windows.

    Ještě link na obrázek architektury Windows NT 3.5. Je to samozřejmě staré, nyní se POSIX subsystému říká Interix (protože MS koupil Interix v roce 1999) a OS/2 subsystem dávno neexistuje. Nicméně technologie je v principu stejná (taková architektura přetrvává desítky let). Vidíte rozdělení na user mode, kernel mode, vidíte ten svůj "malý kernel" (microkernel).
    http://www.microsoft.com/library/media/1033/technet/images/archive/winntas/support/xng_a01_big.gif

    Ještě budete opakovat, že "Interix je plnohodnotné unixové jádro se vším co k tomu patří" a "Pro svůj běh Widle na nic nepotřebuje"?

    Hm, počátky Wine lze vysledovat do roku 1993, kdy Sun představil emulaci Win16 (MS v té době uváděl Win32). Z nějakého důvodu se nejednalo o Wine, ale o Wabi, tedy úplně jiný produkt. V roce 1995 zde byly první náznaky podpory Win32 ve Wine. Dodnes je ve Wine implementováno jen 57% Windows API, viz zde:
    http://www.winehq.org/site/winapi_stats

    Víte, proč má Wine verzi 0.9.53? To je proto, že první ostrá verze SW má zpravidla verzi 1.0. Předchozí verze jsou bety. Nakonec se podívejte zde:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Wine_%28software%29
    Vývojáři Wine uvolnili první beta verzi Wine (verzi 0.9) 25.10.2005 po 12 letech vývoje. Vývojáři Wine evidují přibližně 80 chyb, které je třeba odstranit, než bude možné uvolnit verzi 1.0. Link na bugy: http://bugs.winehq.org/buglist.cgi?bug_status=NEW&bug_status=ASSIGNED&bug_status=REOPENED&product=Wine&target_milestone=1.0.0&order=bugs.bug_severity
    Nelze než říci, že umím nejen číst, ale i chápat. Naučte se to také.

    A tady se můžete dočíst, že se vývojáři Wine chtějí do konce roku 2007 dohodnout, co všechno musí Wine umět, aby bylo možné verzi 1.0 uvolnit: http://wiki.winehq.org/WineReleaseCriteria

    Kompilace pro WineLib má ten smysl, že ve své aplikaci použijete jen ty funkce Win32, které Wine umí (už jsme si ukázali, že toho zas tolik neumí, jen asi 57% API). Takovou aplikaci pak můžete běžet pod Wine s větší úspěšností, než jiné aplikace.

    Když hovoříte o tom, jak já vás bavím, tak si serete do úst. Právě jsem doložil, že vaše tvrzení o Interixu jsou naprosto zhovadilá, stejně jako vaše tvrzení o Wine a WineLib. O vtipech typu "speciálního režimu jádra" a "jednoduchém, malém a kompaktním jádru", stjeně jako dalších dokladech vaší diletance, ani nemluvě.