[28] Proboha už ne! Tapetuje si s tím doma, ne na webu.
K Windows a unixu: POSIX compilance (resp. projití Posix Certification Test Suite) je nezbytnou součástí certifikace, která je nutná pro získání ochranné známky UNIX. A jak jsem psal v [25], samotné projití testem bez formální registrace u Austin Common Standards Revision Group neopravňuje k používání trademarku UNIX. Z toho důvodu Windows nemohou být zvány UNIXem (stejně jako Linux). Jestli potřebujete pastovat kB textu z různých webů, abyste vyjádřil stručnou myšlenku "Microsoft není registrován k používání ochranné známky UNIX", tak se běžte uložit na lůžko, které jste mi v [22] doporučoval.
Když jsme u "pouze prostředí", tak mi prosím vysvětlete, co tím máte na mysli. Sevices for UNIX poskytují interface popsaný POSIXem (utility, C API), a z toho plynoucí kompatibilitu. Není mi jasné, kde vidíte rozdíl mezi "plnohodnotným Unixem" a "pouze náhražkou".
V případě OS/2 subsystému jde o implementaci API OS/2 verze 1.x, která umožňovala běžet aplikace psané pro tento systém. Pro MS to v době uvedení NT bylo důležité, protože NT byly formálně pokračováním projektu OS/2, a bylo nutné mít zpětnou kompatibilitu. "Emulace dalšího počítače" je řekněme dezinterpretace.
Mimochodem jak se to má s tím kernelem? Měl jste na mysli microkernel (který pro unixy řekněme není typický), nebo něco jiného?
Nakonec musím konstatovat, že se přes vámi demonstrovanou neznalost nestydíte. Říkat o někom, že neví, a plácat blbosti, to je ale dobrý důvod se stydět.
Přečteno 28 782×
Přečteno 19 586×
Přečteno 16 967×
Přečteno 15 230×
Přečteno 15 028×