Odpověď na názor

Odpovídáte na názor ke článku To nevymyslíš.

  • 10. 1. 2008 23:51

    LO (neregistrovaný)

    [26] Tak se podíváme, kdo tu demonstruje neznalosti.

    1) Windows Services for UNIX jsou subsystémem. Windows byly navrženy tak, že nad kernelem může být více subsystémů. V prvních verzích byly subsystémy Win32, OS/2, POSIX a VDM (Virtual DOS Machine). Nad každým ze subsystémů potom mohou běžet aplikace pro něj psané, například aplikace OS/2. Podpora OS/2 byla tuším v NT4 odstraněna. Později byl odstraněn i POSIX subsystem, a byl přesunut do Services for UNIX. Cygwin je implementovaný na jiné úrovni. Báš "pocit krádeže" je pouze projev neznalosti. Faktem je, že takové věci předvádíte pravidelně.

    2) Windows pod Services for Unix reprezentuje (některá) zařízení jako soubory. Nevím také, kde jste vzal, že byl UNIX musel mít malé jádro. Jestli máte na mysli microkernel, tak je to vtip měsíce. Tradiční unixy mají monolitický kernel, stejně jako Linux. Windows mají architekturu modifikovaného mikrokernelu, což je vývojově novější koncept. Ale hlavně "velikost kernelu" nemá nic společného s tím, jestli daný produkt je unixem, nebo ne.

    3) Když už mluvíte o wikipedii, tak si přečtěte, co píše o UNIXu:
    As of 2007, the owner of the trademark UNIX® is The Open Group, an industry standards consortium. Only systems fully compliant with and certified to the Single UNIX Specification qualify as "UNIX®" (others are called "Unix system-like" or "Unix-like").
    Dále se podívejte, co je Single UNIX Specification, a jak se testuje conformance. Zjistíte, že pomocí Posix Certification Test Suite. Také se tam dozvíte, že systém nemusí mít zdrojáky odvozené z prapůvodního AT&T Unixu, a přesto může být certifikovaný jako unix. Například IBM OS/390.

    Je vidět, že jste odborník na slovo vzatý. Tvrdíte cosi o mé neznalosti, a přitom píšete takové bláboly. Stydíte se? Fakt ne? ;)