Odpovídáte na názor ke článku Optimalizace metodou pokus-omyl.
Jen jedna poznámka - pokud ty "ty nabubřelé frameworky a tuny javascriptu" jako jquery nelinkuješ z vlastního serveru, ale vzdáleně z CDN- tak se velmi často návštěvníkům vůbec nemusí stahovat, protože je už mají v cache. A čím víc serverů je používá a takto linkuje, tím větší pravděpodobnost. ;-)
[1] A co cachování? Necachuješ? Cachujeme vždy a všude. :D
Jestli použít framework či ne - to je otázka ceny. Rozumný FW výrazně urychlí vývoj a vyřeší spoustu věcí, které bych jinak musel pokaždé psát znova - komplexní ošetření formulářových vstupů proti útokům si do jedné univerzální třídy dám jen těžko, stejně jako cachování... Na straně webových frameworků - JEDNOU jsem dělal jednoduchou AJAX aplikaci od nuly a nikdy, nikdy, nikdy víc! Řešení ajaxu mi zabralo víc času, než celý zbytek projektu (což pravda nebylo zase tak moc, ale použitím js frameworku jsem mohl zkrátit vývoj o polovinu).
Podíval jsem se na jeden svůj web - "11 requests ❘ 13.2 KB transferred" - a to tam je jQuery, google analytics a tak. Samozřejmě, když smažu cache, tak to v prvním dotazu vyskočí nahoru na 160 KB, ale s ohledem na zaměření webu mi je to celkem jedno - nových návštěv je minimum, protože mám pokrytou prakticky celou zájmovou skupinu v CZ a SK a tak mi jde hlavně o komfort stávajících uživatelů.
Přečteno 28 782×
Přečteno 19 586×
Přečteno 16 967×
Přečteno 15 230×
Přečteno 15 028×