Odpovídáte na názor ke článku HTML tabulky na web: jiný úhel pohledu.
[39] Pokud vím, tak tabulky byly zavedeny Netscapem právě kvůli formátování, to že by se k tomuto účelu používat neměly, je až trendem posledních několika let.
Dovolím si tvrdit, že uvedené příklady by se s tabulkou také nechaly udělat ... a celkem jednoduše i bez tabulek vnořených.
Office bych do toho netahal, ty nejsou kompatibilní pořádně ani zpětně, natož dopředně, a tuším že otevírání dokumentů vzniklých ve Wordu pro Win 3.11 a starší je dokonce zakázáno.
Netvrdím, že by se stránky ve Firefoxu 2 měly zobrazovat se všemy vychytávkami jako v posledním Firefoxu 428, ale stránky by i v těchto prohlížečích měly být čitelné a měla by na nich fungovat i nějaká základní navigace (kterou by bylo možné sktýt pro novější prohlížeče, které by používaly na stránce třeba roletové menu).
A nemyslím si, že formátováním stránky tabulkou sviním web. Návštěvníci to stejně nepoznají a indexačním robotům to nevadí.
[43] Já jsem swe kdysi učil HTML tak, že jsem si zobrazil stránku s nějakými vychytávkami, a studoval, jak je to uděláno. Protože tenkrát kdysi to bylo jednoduché. Dneska, kdy má stránka připojena v průměru 3-5 definicí CSS, to není tak úplně jednoduché. Navíc mám pocit, že současné stránky považují jejich uživatele za blbce, když jim obsah na sebeširším monitoru servírují v úzkém sloupci uprostře širokých okrajů ... jako kdyby si uživatel neuměl šířku okna prohlížeče upravit.
[44] Já stránky na těchto verzích prohlížečů čas od času otestuju. Ono se to hodí, neboť prohlížeče v některých mobilních zařízeních toho o moc víc neumí.
[45] Tak pak nechápu, proč se všichni kdysi bouřili, když byly stránky psány pouze pro IE nejlépe s nějakým konkrétním rozlišením (oprimalizováno pro IE 6 s rozlišením 1024 x 768) a přitom to na té stránce bylo napsáno?
K čemu byly od počátku určeny tabulky, viz výše. Jejich datová sémantika byla doplněna poněkud později.
[48] jak to poškozuje toho, komu je taková stránka dodána? Samozřejmě, pokud v požavcích na dodávku je, že tabulka se nesmí použít pro definici rozložení stránky, tak to chybou je. Ale v opačném případě v tom problém nevidím, protože většina stránek stejně jako tabulka vypadá.
Shrnutí: Netvrdím, že se vyhýbám CSS, ale na některé věci je prostě tabulka jednodušší. Prostě tvrdím, že stránky by měly být i na staršich prohlížečích čitelné. Pokud jsou nečitelné, je to rozhodně chyba jejich autora.
Přečteno 28 782×
Přečteno 19 585×
Přečteno 16 966×
Přečteno 15 229×
Přečteno 15 028×