Hlavní navigace

Nové, přesnější Time.is

13. 3. 2012 17:07 Ondřej Caletka

Server Time.is jsem již na svém blogu před časem představoval. Jedná se o javascriptovou stránku, která zobrazuje přesný čas, nezávisle na hodinách počítače.

Stránka se stále vyvíjí − před koncem roku například nabídla odpočet do nového roku na adrese http://time.is/countdown/.

Odpočet je dostupný nadále, manipulací s URL můžete vytvořit odpočty do libovolných událostí v libovolných místech, například: http://time.is/countdown/2012–06–30_23:59:59_in_London

Nedávno byla také zveřejněna dlouho připravovaná funkce widgetů, která umožňuje vložení widgetu s přesným časem do libovolné stránky. Snažil jsem se widget zprovoznit na zdejším blogu, ale místní WordPress je bohužel nakonfigurován tak, že vkládání javascriptového kódu neprivilegovaným uživatelům blokuje. Můžete si jej však prohlédnout na mém soukromém blogu:

Poslední novinkou je přesnější verze synchronizace. Autor uvádí přesnost až  ± 5 milisekund. Mně se podařilo dosáhnout dvaceti čtyř milisekund na desktopu a sta pěti milisekund na mobilu s Androidem:

Na to, že jde o obyčejný AJAX je to slušný výkon. I když, není se čemu divit, když je v javascriptu možné naprogramovat i x86-kompatibilní počítač. ☺

Pokud objevíte nějakou chybu v překladu, budu rád, když mě upozorníte. Přesnému času zdar!

Sdílet