Odpovídáte na názor ke článku O Windows, Linuxu a hlavně o ničem z Windows 7.
[15] rekl bych ze i linux je napadnutelny tak ze si to uzivatel ani nevsimne, je to jen otazka toho jestli zrovna pro jeho aktualni SW stack existuje exploit. Mozna je rozdil v cetnosti techto der a v rychlosti jak jsou zaplatovane, ale v principu je to velmi podobne.
Co tim chci rict... ze spis nez samotny OS a verze SW ma vplyv na rychlost nezavirovani to co uzivatel dela, jak se chova a jake ma nastroje pro detekci infekce (na tom poslednim by MS mohl trochu zapracovat, aby slo alespon jednoduseji rict kdy jsou Windows zrale na reinstall a odhalilo to i dobre utajene previty). Pokud je uzivatel blby, tak bude mit za chvilku rootkitovanej i linux a takovy uzivatel patrne ani nebude vedet jak neco takoveho odhalit. Pri stabilite prumerneho linuxoveho distra pak takhle infikovany pocitac muze vydrzet o dost delsi dobu nez windows, ktere u takovych uzivatelu neodvratne smeruji k castemu reinstallu.
Autor pracuje ve společnosti spravující počítačové sítě a používá Gentoo. Má rád otevřená řešení, pořádek v systému a sklenici vychlazeného piva.
Přečteno 31 622×
Přečteno 17 773×
Přečteno 15 519×
Přečteno 13 810×
Přečteno 12 042×