Při vytváření webů se mi osvědčil (mnohými zatracovaný) KompoZer. Jde o WYSIWYG nástroj, ovšem s přepínáním do kódu, a jde o nástupce známého NVU. Vývoj NVU byl zastaven na verzi 1.0 a z něj vznikl KompoZer, nyní ve verzi 0.7.7.1.
Spolu s KompoZerem používám zlatou, ehm modrou rybku – Bluefish ve verzi 1.0.7. To už je mocná aplikace. Více než tisíce slov poví obrázek hlavního okna tohoto editoru:Jako další editor se mi osvědčil gPHPedit, se kterým je radost vytvářet či upravovat PHP skripty. Pro práci s tímto editorem je vhodné mít nainstalovaný lokální server Apache a MySQL. Pak můžete výsledný skript spustit a vidět v reálu. Popř. svou práci přenesete na některý z freehostingových webových serverů a prohlížíte si výsledný skript na tomto serveru.
Posledním editorem je editor kaskádových stylů – Cssed Editor. V CSS ještě trochu tápu, ale snažím se :)
Pro tvorbu webů používám opensource šablony, kterých je na internetu obrovské množství. Proč používám šablony? No asi trošku z pohodlnosti a trošku i proto, že tyto šablony jsou plně validní, můžu si vybrat vzhled podle libosti a výslednou šablonu přetvořit k obrazu svému.
Jak jsem již psal, nejsem žádný profesionál a tvorba webů je mým koníčkem.
Zde jsou ukázky: Web3L ; Simple PHP ; Ubuntu-look a Marp's Webdesign
P.S.: Nekamenujte mě hned, spíše mi poraďte v čem se mám zlepšit ;)
PSPad jsem zkoušel, je to silně odhlehčený HTML editor. Je někde mezi plnohodnotnými HTML editory (jako je například BlueFish) a čistými textovými editory (jako je například poznámkový blok pro Windows). Nevýhodou (případně výhodou) PSPadu je to, že je určen pro Windows. V Linuxu funkci silně odhlehčeného HTML editoru zastane například KWrite.
Jinak, pro CSS používám KWrite (případně PSPad nebo Nootepad ve Windows) + webový prohlížeč s otevřenou stránkou www.jakpsatweb.cz. Zatím mi to přijde jako ideální kombinace.
Na stránce http://marpsweb.ic.cz/kalendar.php je špatné kódování. Zobrazují se mi tam hrozný věci :-)
Zajímám se o GNU/Linux, zejména o Ubuntu,Debian a Fedoru, dále se zabývám tvorbou webů a bojovým systémem Jeet Kune Do. V roce 2012 jsem vytvořil projekt LinuxMarket – moderní linuxový obchod, který jsem zrealizoval ve spolupráci s linuxovým serverem Linuxsoft.cz.
Přečteno 11 772×
Přečteno 9 646×
Přečteno 8 766×
Přečteno 8 252×
Přečteno 7 985×