Hlavní navigace

Vlákno názorů ke článku SÚKL zprovoznil nový systém pro elektronické recepty od hm - Asi jste z většího města že? Zvýšenými náklady...

 • 11. 9. 2017 17:17

  hm (neregistrovaný)

  Asi jste z většího města že? Zvýšenými náklady může opovrhovat lékař ve větším městě, nicméně doktoři, kteří mají malé ordinace po vesnicích, kde se ordinuje jeden den v týdnu na pár hodin teď musí do každé koupit tiskárnu, jelikož babičce na vesnici prostě recept na email nepošlete. O signálu ani nemluvě.
  Navíc váš adorovaný systém má pro mě řadu ale:
  * Potřebuju javu, abych se byl vůbec schopen přihlásit.
  * Musím mít kvalifikovaný certifikát od posvěcených certifikačních autorit, k přihlášení do systému, i když kvalifikovaný certifikát bych podle ETSI normy měl používat POUZE k podepisování a ne k přihlášení. Např. VZP kvalifikovaný certifikát k přihlášení do systému odmítá, že to odporuje legislativě. Přitom jsme ve stejném státě jako SUKL.
  * Není vůbec jasné, co se má dělat, když se něco posere
  * Musím mít další program, když to můj stávající systém nepodporuje.

  atd.

  Prostě další nařizování. Ať udělají erecpt systém a kdo chce, přejde. Nutit to bez domyšlení důsledku je k ničemu.

 • 11. 9. 2017 20:25

  Kydáte pěkně (neregistrovaný)

  Žádnou tiskárnu nepotřebujete, to krátké číslo můžete napsat babičce na papír.

  * ne - potřebujete javu abyste se mohl registrovat
  * ne - kvalifikovaný certifikát se pro pihlášení do systemu nepoužívá, jen na podpis ereceptů
  * ne - demagogie,

 • 11. 9. 2017 22:15

  pašíček (neregistrovaný)

  @Kydáte pěkně: minulý týden jsem to zařizoval známénu, kterému je 65 a dělá soukr. lékaře, takže:
  * 1. opravdu potřebujete JAVA aby ste se zaregistroval na SUKLu
  * 2. kvalifikovaný certifikát opravdu potřebujete aby jste dostal vůbec oprávnění přístupu do db SUKLu
  * 3. nikde není jasně napsané, co se v jaké situaci má dělat. Je to klasická politická splácanina jako EET pro eshopy - nedomyšlené, předražené a ve finále naprosto zbytečné.

  @Petr M: jak koukám tak koukám, tak vy nemáte ani šajna o čem byl tento článek. Zde se pouze odesílají informace o receptu na SUKL a následně se vytiskne "pacošovi" papírek/recept se kterým tam poběží, takže prakticky žádné změny pro pacoše.
  * žádný systém "sdílení karet pacientů" neexistuje a ani nebude - to je pouze zbožné přání.

  Jinak: když dostanete recept, tak se doma v klidu můžete kouknout co Vám lékař předepsal, najít si to na internetu, podívat se na cenu léků a připravit se.
  A s příchodem eReceptu? Dostanete na papírku kód a můžete se jít klouzat, nevíte naprosto nic - a pokud se nezeptáte lékaře co Vám vlastně předepisuje a kolik to asi tak bude stát, tak se můžete asi jen modlit, aby jste na to v lékarně měl :)

 • 11. 9. 2017 23:43

  Dan Ohnesorg

  Ten recept vypada zpravidla uplne stejne jako ten stavajici, jen obsahuje NAVIC carovy kod. Takze co na nem je si prectete tak jako tak a kdyz pujde opravdu o zivot, tak vam ho v lekarne za leky vymeni i kdyz nebudou mit internet/elektriku a tak podobne. Samozrejme je mozne, ze nejaky kreativni autor SW to udelal nejak zcela nelogicky, ale uplne bych to necekal.