Taky se řadím k těm, kdo by při rozumných cenách a rozumné implementaci řadili výše uvedené možnosti získání audiovizuálních děl takto:
1) Z oficiálních stránek (odkazovaných z recenzí apod), za rozumnou cenu,
v souladu s přáním autora. Podmínkou je jednoduchost a spolehlivost
stažení a jednoduchost platby.
2) Hledat to různě po netu, torrentit, řešit rozpady spojení, platit sdílecí služby typu ulož.to, apod.
3) Kupovat pro mě zbytečná a pro přírodu nestravitelná lesklá kolečka.
Ve chvíli, kdy jsou dostupné pouze volby 2 a 3, logicky volím 2, čímž se stávám nenáviděným pirátem a nenáviděným sponzorem sdílěcích služeb.
Autorům bych rád vzkázal, ať mi umožní možnost první, jinak na jejich přání zvysoka kašlu. A poprosím vždy aspoň nějaké ukázky stažitelné zanulovou nebo alespoň nízkou cenu.
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 38 285×
Přečteno 29 655×
Přečteno 29 462×
Přečteno 25 456×
Přečteno 22 909×