Odpovídáte na názor ke článku Zadarmo není zadarmo, aneb co nás stojí pirátění.
[36][37] Dobré ranko - v podstatě na vše co píšeš jsem už odpověděl viz např. moji reakci na tebe v [27] - Humble Indie Bundle jsou založeny na principu dobrovolné platby v libovolné výši a akce je velmi úspěšná. Také řada hudebních umělců již vyzkoušela prodejní model album zadarmo, respektive za dobrou cenu + různé limitované edice, za nadprůměrnou cenu (např. NIN) a věř mi, že neprodělali.
I na to shlédnutí filmiku u pivka jsem ti už odpověděl v [27], prostě se takový slabší, ale stále dobrý film zaplatí z jiných kanálů, třeba televize, kde nám to zas budou pouštět pořád dokola s haldou reklamy.
Ale do jisté míry s tebou souhlasím, jde jen o to, že producenti mohou zvýšit svůj zisk i na takových to průměrných dílech, pokud je nabídnou za podmínek, které jsem popsal v článku. V tom je právě celá ta finta, pokud tvrdošíjně zůstanou u současného modelu distribuce, tak budou prodělávat čím dál více, ale pokud se přizpůsobí novým technologiím a požadavkům zákazníků, tak zase začnou vydělávat více.
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 38 285×
Přečteno 29 655×
Přečteno 29 462×
Přečteno 25 456×
Přečteno 22 909×