Odpovídáte na názor ke článku Panasonic VIERA TX-P42G30E.
Mám zmíněný televizor několik dní a souhlasím s uvedenou recenzí až na informace o spotřebě. Změřil jsem odebíraný proud a pro zjednodušení vypočítal příkon jako u stejnosměrného proudu jelikož stejně dost kolísá dle světlosti obrazu a osvětlení místnosti takže průměrný odběr odhaduji.
Tato televize při denním světle, větším kontrastu a sytých barvách bere ke 300W.
V noci a při nočních obrazových scénách bere k 200W. Uvedený typický příkon 122W bere pouze pokud je celá obrazovka černá (třeba jen titulky nebo nápis).
V provozu standby bere 20W !!! (proud 90mA) a stejně při vypnutí hlavním vypinačem !!!
Je dobré si to uvědomit než příjde roční vyúčtování elektřiny a použít prolužovačku s vypinačem.
CRT televize Thomson 82cm bere proti tomu pouze 60W (reakce na jeden z příspěvků) zrovna s ní jsem srovnával obraz zvuk i spotřebu. Zvukově je opravdu lepší (až na chrastění bedny) ale obrazově nejde srovnávat.
Jinak jsem spokojen, koupil jsem ji za necelých 13.000 a se zvukem z externí JVC aparatury je dojem z fimu o hodně lepší než z CRT TV.
Žiji a pracuji v Ostravě. S OS GNU/Linux jsem se poprvé seznámil v roce 1997 na VŠB, následně se moji první distribucí stal RedHat 5.2. Ve stáji červeného klobouku jsem vydržel až do verze 8, kterou na půl roku vystřídal Mandrake. Poté jsem nainstaloval GNU/Debian. Po čase jsem cosi zaslechl o nějakém úžasném systému postaveném na Debianu, a tak se na mém PC objevilo Kubuntu 5.04. Od té chvíle se datuje mé poznání, že Linux je již zralý pro Desktop a Windows nadále nepotřebuji. Od Kubuntu 5.10 jsou tedy mé počítače zcela bez oken a zatím zůstávám stále věrný Kubuntu.
Od července 2009 jsem členem České pirátské strany v Moravskoslezském kraji.
Moje Bitcoin adresa: 19L6XxtSAVYmD2SJatBaHFgjYDC8GvgKWb
Přečteno 38 285×
Přečteno 29 655×
Přečteno 29 463×
Přečteno 25 456×
Přečteno 22 909×